8 sierpnia 2015 roku w sobotę o godz. 17.00 rozpocznie się Nysa Hip Hop Festiwal, czyli jednodniowa impreza na której zagrają gwiazdy polskiego rapu. Całość poprowadzi lokalny rezydent DJ Element, a publikę przed występami gwiazd rozgrzeje świetnie rokujący Czeski.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1789636807929292/

Line-up rozpoczynamy od młodego rapera Z.B.U.K.U, który w ciągu 2 lat zgromadził na swoim profilu facebook prawie 500 tys osób, zdobył 2 złote płyty, osiągnął wielomilionowe wyświetlenia na swoich teledyskach, a jego trasa koncertowa trwa nieprzerwanie od pół roku. Wywodzący się z Prudnika wykonawca jest najbardziej rozpoznawalnym raperem młodego pokolenia. To również autor megahitu „Młoda krew”, który na YouTube został wyświetlony 15 milionów razy.

Drugim wykonawcą, który uświetni tegoroczny festiwal hip-hopowy w Nysie, jest raper DonGuralEsko. Żywa legenda polskiego hip-hopu, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Autor niezliczonej ilości hitów, złotych albumów. Niezwykle barwna osobowość, która jest również doświadczonym scenicznie muzykiem. Koncerty, na których frekwencja biła rekordy, w przypadku donGURALesko, można mierzyć w setkach, jeśli nie tysiącach.

Ostatni na scenę wyjdzie TEDE, który promować będzie najnowszy album „VanillaHaj$”. Podczas koncertu tej legendy nie zabraknie starszych, hitowych utworów z niezwykle bogatej dyskografii warszawskiego rapera, m.in. „Drin za drinem”, „Bezele kochana”, „Wielkie Joł” czy świeższe nagrania „Nie banglasz” i „CMRT”. Bez wątpienia TEDE jest doskonale znanym wszystkim artystą, którego działalność sceniczna trwa już ponad 20 lat, a dyskografia przepełniona jest złotymi albumami.I

mpreza organizowana jest przez Miasto Nysa we wsparciu Step Records oraz I Love Nysa. Wstęp na festiwal jest darmowy.

Komentarze

Komentarz