wysokiPamiętacie numer „Czy leci z nami pilot” krakowskiego składu Wysokilot? Jeśli ładnych parę lat temu spodobał się Wam tamten kawałek, to musicie zapoznać się z najnowszym materiałem od Sabota i Grubera. Czas zacząć „Odliczanie”.

 

Cała otoczka płyty ma w pewien sposób nawiązywać do lotu w kosmos – począwszy od okładki płyty, poprzez tytuły utworów (można je interpretować dwojako), a kończąc na wymownych „kosmicznych” dźwiękach przewijających się w kawałkach.

 

Na 55 minut albumu składają się różnorodne utwory. Ciekawą grupę kawałków stanowią te, do których podkład stworzył Dubsknit – „Awaria”, „Grawitacja” oraz  tytułowe „Odliczanie”. Beaty do tych numerów bez wątpienia spodobają się fanom muzyki elektronicznej.

 

Utwory „Nieoczekiwana zmiana miejsc” i „Błędy”, to ciekawe połączenie – mocne, energiczne podkłady i całkiem niezły storytelling.

 

Na uwagę zasługują też numery, w których udzielają się goście – Diox w utworze „Gwiazdy” oraz Leniwe Głowy w tracku „Jak na obcej planecie”. Ogromny szacunek należy się wokalistce Leniwych Głów, Magdalenie Soczawie, za świetne wykonanie refrenu.

 

Na płycie są niestety utwory, które nieco odstają od pozostałych i zaniżają poziom całego albumu. Zaliczam do nich „Rozpierdol” (tym razem Dubsknit nie popisał się ciekawym beatem; MC’s swoim przekazem również nie stanęli na wyżynach swoich możliwości), „Ulalala” (ciekawa koncepcja kawałka, jednak całość wyszła bardzo chaotycznie).

 

Pozostałe tracki, to dobre, równe propozycje, z którymi warto się zapoznać. Wśród nich bardzo dobrze prezentują się „Najwyżej” oraz otwierające płytę „Dawno dawno temu…”.

 

Ze względu na flow MC’s, szatę beatową oraz klimat płyty jest to album specyficzny – nie przypadnie do gustu każdemu. Trzeba jednak przyznać, że krążek jako całość prezentuje się solidnie i stanowi ciekawą propozycję dla fanów składu i sympatyków stylu jaki reprezentuje Wysokilot. 

Zamów Płytę http://rapportal.pl/shop/wysoki-lot-odliczanie/17511

Komentarze

Komentarz