wsz (1280x961)
Świdnicki label poszerza swoje szeregi o jednego z pionierów polskiej rap sceny. W ciągu kilkunastu lat muzycznej działalności, Wujek Samo Zło współpracował z takimi twórcami jak: Slums Attack, Kaliber 44, Waco, Sistars, Abradab czy DonGURALesko. Tym razem artysta szykuje projekt z producentem muzycznym i multiinstrumentalistą Filipem Siejką, autorem sukcesów wielu wykonawców pop, w tym Patrycji Markowskiej. Efektem kolaboracji raper & producent będzie krążek pod znaczącym tytułem „Wszystko gra”. Album na półkach już w pierwszej połowie czerwca 2014 roku.
Wspólny projekt Wujka Samo Zło i Filipa Siejki to teksty rapera oraz imponujące instrumentale od jednego z najzdolniejszych i najbardziej wyrazistych producentów w Polsce. Siejka, do tej pory pracujący głównie z artystami gatunku pop, jest odpowiedzialny za całą warstwę muzyczną albumu „Wszystko gra”. – Fascynuje mnie artystyczna otwartość Filipa oraz jego sprawność przy współpracy z wokalistą. Potrafi spojrzeć krytycznie na mają twórczość. Liczę się z jego opinią, tak jak on z moją przy robieniu muzyki– mówi Wujek Samo Zło.
„Wszystko gra” zawierać będzie 12 tracków. Płytę przed premierą promować będą trzy klipy. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Proper Records. – Dla wielu osób to może być zaskoczenie, ponieważ kojarzony jestem głównie z Wielkim Joł. Wcześniej panował pogląd, że materiał należy wydawać tylko w gronie własnych znajomych. Warszawscy raperzy związani byli z warszawskimi wytwórniami. Od dawna wiadomo jednak, że rap, oprócz idei, to także biznes. Ja znalazłem ludzi godnych zaufania i obecnie stawiam na rozwój z ich udziałem. Z chęcią pokażę jak wygląda robienie muzyki w stylu proper (z ang. właściwy – dop. red.) – dodaje Wujek Samo Zło.

Wujek Samo Zło
Właściwie Maciej Gnatowski, podczas pojedynków freestyle’owych występujący pod pseudonimem Osama Bin Zło. Raper, konferansjer, prezenter muzyczny, dziennikarz. Na polskiej scenie obecny od 1997 roku, kiedy to dał się poznać szerszej publiczności, biorąc udział w konkursie Super MC. W 1998 poznał Człowieka Nowej Ery, z którym nawiązał współpracę. Gościnnie wystąpili na płycie Kalibra 44 3:44. Od tej pory artysta efektywnie rozwijał swoją muzyczną działalność, współpracując z takimi wykonawcami jak: CNE, Slums Attack, Kaliber 44, Paresłów, Waco, DJ 600V, Sistars, Abradab, Transmisja, DonGURALesko, Matheo, Tede, DJ Decks, Numer Raz, Proceente oraz DJ Haem. Wujek Samo Zło jest dodatkowo finalistą Wielkiej Bitwy Warszawskiej 2011 (WBW). Jako konferansjer prowadził m.in. Hip-hop Night Battle i Rap History Warsaw. Prowadził program hip – hopowy Rap Kanciapa w telewizji VIVA Polska oraz Rap Pakamera w MTV Polska.Oprócz solowej działalności, WSZ znany jest też jako członek wielu innych grup, m.in.: Baku Baku Skład (wraz z Kalibrem 44), Gib Gibon Sklad (wraz z Tede i Borixonem).

Filip Siejka
Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny, aranżer. Autor sukcesów wielu polskich artystów pop. Jego przeboje, jak m.in. wykonywany przez Patrycję Markowską „Świat się pomylił”, docenione przez publiczność i radiowców, królowały na polskich listach przebojów i festiwalach. Urodził się i wychował w rodzinie muzyków, ukończył podstawową i średnią szkołę muzyczną im. K. Szymano-wskiego w Warszawie, w 1997 roku, po trzech latach indywidualnego toku studiów w klasie skrzypiec u prof. Mirosława Ławrynowicza, obronił dyplom Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Pracuje przy wielu projektach artystycznych, produkując, komponując, grając na skrzypcach elektrycznych, fortepianie i gitarze. Kocha muzykę, grywa na skrzypcach improwizując na żywo do setów Dj’s w Polsce i na świecie, realizując swój projekt Live Acts With Dj’s.

Więcej:
https://www.facebook.com/WUESZET?fref=ts
www.filipsiejka.pl
https://www.facebook.com/properecords?fref=ts

Do sprawdzenia:
WSZ i CNE – „Jeszcze raz”

Wujek Samo Zło – Freestyle mixtape – „WhateverFM”

Wujek Samo Zło – „Normalnie o tej porze”

Komentarze

Komentarz