Nie tylko tworzy, ale i pomaga. Lasio Companija, który niedawno zawitał w szeregach wytwórni Pro Rec, znalazł sposób, by poprzez rap nieść pomoc innym.


Przedstawiamy drugi odcinek autorskiego programu artysty pt. „Sprawa dla rapera”, która jest widocznym nawiązaniem do znanego programu interwencyjnego. Premiera odcinka odbyła się wczoraj (2.02.2016).


Pomysł na realizację programu powstał bardzo spontanicznie. – Wielu ludzi odzywało się z prośbą o pomoc – stwierdziłem więc, że warto zrobić taki program i nieść wsparcie potrzebującym – komentuje twórca.
W prezentowanym odcinku ukazane jest, jak udało się pomóc panu Henrykowi i jego córkom, poprzez zainstalowanie w ich domu ogrzewania oraz niezbędnego dopływu wody, których do tej pory było brak. O pomoc poprosiła dalsza rodzina bohatera tego odcinka.
Realizacją wideo zajął się Bartosz Maślankiewicz z Film Production. – Wszystko ogarniamy w miarę możliwości z własnej kieszeni, czasem odezwie się jakaś firma z ofertą pomocy. Może trafi się jakiś strategiczny sponsor dla „Sprawy dla rapera” i pozwoli nam to na większy zasięg działań – mówi raper.

„Sprawa dla rapera” to niejedyna inicjatywa Lasia. Działa on również w swojej fundacji „Zarażamy Radością”. Głównym jej celem jest ukazanie rodzin, które pomimo ogromnego trudu związanego z wychowaniem dzieci niepełnosprawnych, są aktywne zawodowo i realizują się, czerpiąc radość z życia.

 

Odcinki „Sprawy dla Rapera” ukazywać się będą na oficjalnym kanale programu na youtube, pod taką samą nazwą. Zachęcamy do oglądania.

 

Komentarze

Komentarz