„Klaud N9JN” czyli VNM w dobrej formie

 

15 Maja światło dzienne ujrzała 5 „legalna” płyta elbląskiego rapera VNM-a. Fanów „V” z pewnością nie trzeba przekonywać do zakupu „Klaud N9JN” a dla tych którzy zastanawiaja czy warto odpowiem krótko: warto.

 

W tym momencie trzeba powiedzieć że słuchać pojedynczych, wybranych kawałków, to tak jakby nie przesłuchać płyty wcale. Właśnie spójna całość tworzy siłę tej produkcji.

Płyta jest pełna przemyśleń rapera, wspomnień, jest inna niż produkcje do tej pory serwowane przez niego. Słuchacz z kawałka na kawałek jest coraz mocniej wciągany w opowieści VNM-a. To nie płyta o koksie, melanżach, dupach i kasie. Nie mówię, że ich tam nie ma (bo są), tylko są zdystansowane z mocno indywidualnym podejściem artysty. Tym razem kawałki to coś głębszego, coś na co większość fanów czekała 4 poprzednie płyty.

To koktajl stworzony z dobrych bitów, połączony z nieszablonowym stylem rapera, wzmocniony emocjami płynącymi spod jego pióra; całość połączona przez specyficzne intro oraz outro obrazujące treść płyty. To kolejny krok do przodu w karierze VNM-a,

 

Nakręcone zostały 2 teledyski promujące album:

„Druga”- opowiadający historie pewnego związku z bardzo celną puentą;

„Rem”- można powiedzieć o nim krótko- pozytywny kawałek,  ze świetnym beatem B.Melo oraz mistrzowskim klipem.

 

Indywidualnie na płycie wybijają się kawałki :

„Skalpel” – kawałek o złym człowieku, który robi dziengi na nieszczęściu ludzi

„HopeUKnow” – tekst o prawdziwej męskiej przyjaźni, naprawdę mocno dojrzały kawałek, merytoryczny, utrzymany w stylu monologu

„Zmora”-storyteller, luźny kawałek o ludziach którzy „prześladują” nas w życiu, z zakończeniem które przyprawiło mnie o szeroki uśmiech na ustach.

 

Na produkcji udzielili się: Du:it, SoDrumatic, Deemz, B.Melo, DrySkull, Czarny, Sherlock, 7inch.

Gościnnie wokalu użyczyły: Sylwia Dynek w kawałku „druga”, Anna Karwan w „Izolacji”, Kamila Bagnowska w numerze „Najtaut” oraz Klaudia Szafrańska w „Mirror ErroR”.

Płytę można kupić TUTAJ

Komentarze

Komentarz