TEWU – „Nienawidzą Nas 2” feat. Żeton


Na płycie „ Epidemia” nie zabrakło utworu, który w mocny sposób pokazuje wrogość mas społecznych w stosunku do poczynań raperów.
 W roku 1996 Tuwandaal w utworze „Nienawidzą nas” na jednej z pierwszych w Polsce ,legalnych składanek z Rapem , które stały się inspiracją dla wielu rodzimych raperów , opisuje sytuacja z jakimi stykali się młodzi wówczas raperzy z Górnego Śląska.

Kontynuacja pomysłu na płycie „ Epidemia”, wzbogacona jest o nowe przeżycia i doświadczenia Dono , G2E, Cham – Piona oraz Żetona przybliża nam zdarzenia, w jakich raperzy na własnej skórze odczuwają wzrost bezrobocia na Śląsku, zderzenie się z subkulturą kibicowska, która budzi szereg antagonizmów w kontaktach pomiędzy zwaśnionymi klubami, wrogość ze strony innych składów hip-hopowych, zazdrość ze strony ludzi, niejako odmienność mentalną w mieście, w którym muzyka rap nie jest przyjmowana przez wszystkich pozytywnie. Wiele kontrowersji budzić może szczerość przekazu oraz bezpośrednie stwierdzenie, iż rap Tewu nie jest skierowany na łatwy profit w porównaniu do „ artystów” którzy nabijając sztucznie liczniki wyświetleń na YT, czynią z muzyki zwykły śmietnik.

To mocny cios w stronę systemu i ludzkiej dezaprobaty. Zapraszamy do odsłuchu!

Autor.Żeton:)

Komentarze

Komentarz