„Definitywnie”

Czyli cofnij się w czasie z Te-Trisem

Definitywnie to kolejny, piąty w kolejności album Adama Chrabina, który światło dzienne ujrzał
23 października 2015 roku. Album wydany został nakładem wytwórni Step Records.

O tym, że Tet jest jednym z najlepiej składających raperów na lewym i prawym brzegu Wisły nie muszę chyba informować nikogo. Pod względem technicznym nie ma tu więc żadnych zastrzeżeń. Autor z lekkością rozbija każdy z podkładów na atomy, serwując nam klasyczną dawkę muzycznych uniesień.

Produkcją bitów zajął się Te-Tris wraz Sir Michem. To połączenie sprawia, że słuchacz dostaje od strony muzycznej klasyczne, oldschoolowe brzmienia, które jednak nie są suche i monotonne. Aranżacja jest delikatna, stonowana, przemyślana. Świetny efekt dają żywe instrumenty (perkusja, gitara, fortepian) dodające płycie charakteru, klimatu i smaku. Zabieg ten sprawdza się w kawałkach takich jak chociażby „Stratosfera” czy „XOXO”.

Jeśli chodzi o treść, czy jak kto woli „przekaz”, artysta dotyka wielu tematów, z którymi spotykamy się na co dzień. Przekrój tematów jest spory: od tych poważniejszych, jak utrata bliskich („Stratosfera”), przez wspomnienia („XOXO”), aż po braggową pewność siebie w kawałku „Zemsta montetzumy” oraz wiele innych. Każdy kawałek jest jedyny w swoim rodzaju, ma swoją historię . Słuchając nie ma się wrażenia że dwa numery wcześniej słyszało się coś podobnego. Tet pokazuje nam tu cały wachlarz przeżyć, umiejętności i robi to w sposób jasny, czytelny i ciekawy. Każdy kto lubi zagłębić się w to „co MC ma do powiedzenia” z pewnością znajdzie na tym albumie coś dla siebie.

Płyta „Definitywnie” jest ukoronowaniem wielu lat aktywności rapera na scenie. Jest to połączenie najlepszych cech poprzednich produkcji, wzbogaconych o świeże podejście, ze stylem, który przez lata artysta wypracowywał na scenie. Daje nam to bardzo dobrą płytę, która jest zdecydowanie warta polecenia.

Płytę można zamówić TUTAJ 

Komentarze

Komentarz