W sieci pojawił się nowy klip Sztossa. „Na zawsze”, to pierwszy singiel promujący nadchodzące, pełnoprawne LP artysty z Lublina, które ukaże się nakładem Step Records.

Sztoss (właśc. Wojtek Słota) – wokalista wykonujący R&B, dancehall i reggae. Muzycznie udziela się od 2010 roku. Przed bezpośrednim nawiązaniem współpracy ze Step Records, muzyk z Lublina pojawiał się gościnnie w utworach artystów związanych z tą wytwórnią – m.in. w „Młoda krew” ZBUKA czy „Meduzy” Kajmana. Szerzej dał się poznać słuchaczom swoim debiutanckim albumem pt. „Rozgrzewka”, który pojawił się jako darmowy materiał w sieci. Artysta pochodzi z rodziny z tradycjami muzycznymi, jest synem wokalisty kultowego, popowego zespołu VOX, współpracuje także ze znanym reggae’owym muzykiem – TaLLibem, który prywatnie jest jego bratem.

Sztoss to ogromny, choć jeszcze nieoszlifowany, młody talent. Wyróżnia go płynne poruszanie się pomiędzy gatunkami muzycznymi, w tym r’n’b i rapem, oraz przenoszenie brzmień zza oceanu na rodzimy grunt. Artysta tworzy utwory radiowe, które można porównać z muzyką kanadyjskiego piosenkarza i producenta The Weekend. Twórczość Sztossa doskonale wpasowuje się w obecne trendy muzyczne, co wróży mu wysoką pozycję w polskiej muzyce nowoczesnej.

13 maja 2016 roku w sklepach muzycznych pojawił się album Sztossa pt. „81”. Krążek, dryfujący objętościowo między klasycznym EP a longplayem, ma być przedsmakiem właściwej solowej płyty, nad którą aktualnie trwają prace. „81” promują świetnie przyjęte single: „Podwójne tempo”, „Wolność”, „K.T.J.” oraz „Na 100”.

Komentarze

Komentarz