Na dzień przed sklepową premierą albumu duet producencki Steel Banging udostępnia oficjalny odsłuch CD1 dwupłytowego wydawnictwa „Dwie Strony Świata”, na którym udzielili się goście z Polski. Jednocześnie Kriso i Gaca zapowiadają, że już w przyszłym tygodniu na kanale YouTube wytwórni Step Records będzie można odsłuchać CD2 – na krążku pojawili się zagraniczni przedstawiciele nurtu West Coast.

 

            Oficjalna premiera płyty 15 maja. Płytę cały czas można zamawiać na www.preorder.pl!

Dwie Strony Świata” to dowód na to, że uliczny rap ma się bardzo dobrze. Ekipa Steel Banging wyprodukowała zbiór hip-hopowych hymnów, które nawiązują do klasyków gatunku, z powodzeniem mieszając ze sobą stare i nowe brzmienie.

 

Kriso i Gaca to dwóch producentów muzycznych z Białegostoku. Są reprezentantami ekipy Steel Banging Musick – jest to amerykański label zrzeszający artystów z prawdziwym west side’owym brzmieniem.

Dwie Strony Świata” to szczery uliczny album, na którym pojawiają się legendy oraz aktualna czołówka polskiego rapu. To zbiór refleksji na temat mrocznych stron ulicznego życia oraz dawka motywacji i dobrych wartości od ludzi, którzy znają takie życie od podszewki.

Klasyczne bębny, west coastowe piszczałki i wolno sunący bas – to tylko jeden ze styli muzycznych prezentowanych na projekcie Steel Banging. Obok utworów hołdujących brzmieniom z zachodniego wybrzeża USA, nie zabrakło także nowoczesnych podkładów oraz eksperymentów z elektroniką. Nośne refreny i wyciągnięcie tego co najlepsze z aktualnie popoularnych brzmień to tylko niektóre z cech charakterystycznych albumu. Kolektyw producencki wyznacza nowe ścieżki i daje kolejne tchnienie klasyce gatunku.

Komentarze

Komentarz