Zima w tym roku nie jest najsurowszą zimą, jaką pamiętają Krakowiacy, ale i tak od takiej niby-zimy zawsze lepsze jest lato. Można wtedy leżeć na plaży albo spacerować nad Wisłą. Można też iść na koncert, napić się cydru i szaleć całą noc.

Tę możliwość, wraz z Cydrem Lubelskim i yMusic, stwarza specjalnie dla Was Krakowska Scena Muzyczna.

4 lutego 2015, w ramach trasy koncertowej Spragnieni Lata, w klubie Rotunda wystąpią Marika i L.U.C. Będą dawać ciepło, słońce, przyjaźń i wspaniałą muzykę. A wstępnie rozgrzeje Was krakowski Meeow.

 

Zapraszamy, jeśli jesteście spragnieni: lata, cydru, dobrych dźwięków.

MARIKA
Entuzjastka roweru i roślinnej kuchni intuicyjnej. Honorowy dawca krwi. Zaraża optymizmem i uśmiechem.

Gdy debiutowała, okrzyknięto ją “Pierwszą Damą Polskiego Reggae”, wychodzi jednak poza ramy tego gatunku, tworząc ambitny pop ocierający się o funk, soul, jazz czy elektronikę. Znajdziemy tu dobre teksty, emocje, koncertowy żywioł – Siła Ognia potrafi wyciągnąć z najgłębszych smutków, Moje serce udowadnia, że o miłości, o której napisano niezliczoną ilość durnych piosenek, wciąż można śpiewać niebanalnie.

Dzieliła scenę z takimi gwiazdami jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Dwukrotnie nominowana do Fryderyka i raz do Superjedynek. Ostatnio można zobaczyć ją w “The Voice Of Poland” w TVP2.

https://www.facebook.com/MarikaOfficial

L.U.C

Porażony twórczym ADHD. Kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Kojarzony z Wrocławiem, z twórczością zaangażowaną, a przede wszystkim z eksperymentem.

Przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Na koncie ma “zwykłe” płyty hip-hopowe, ale również słuchowiska, wydawnictwa multimedialne, instrumentalne, wokalne, klipy, spektakle, komiksy.

Zgarnął za nie masę nagród: m.in. Paszport Polityki, Yach, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki, Mateusze Trójki.

Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Urszulą Dudziak, Marią Peszek, Abradabem, Motion Trio…

MEEOW
Siedmioosobowy skład poruszający się w stylistyce jazzowo-ambientowo-trip-hopowej. Eksperymentują, poszukują nowych rozwiązań, łączą klasykę i elektronikę (beatbox i cajon zamiast perkusji? Czemu nie). Na swoim koncie mają supporty przed takimi gwiazdami jak KULT czy Fisz/Emade/Waglewski.

Zwycięzcy nagrody TRYTON dla największej osobowości artystycznej festiwalu FAMA 2014.

Podczas koncertu dostępny będzie Cydr Lubelski w letniej cenie 5 PLN!

ORGANIZATORZY KONCERTU W KRAKOWIE:
Fundacja Krakowska Scena Muzyczna + Rotunda

ORGANIZATORZY TRASY:
Cydr Lubelski + yMusic

4.02.2015, Rotunda, Kraków, ul. Oleandry 1
Start: 20:00
Bilety przedsprzedaż: 25 PLN
Bilety w dniu koncertu: 35 PLN

Przedsprzedaż tradycyjna w siedzibie Fundacji Krakowska Scena Muzyczna (ul. Skawińska 14, Skład Muzyczny).
 

Komentarze

Komentarz