Zespół SamoHa powstał w styczniu 2018 roku w Białymstoku z inicjatywy lokalnych muzyków. Wspólne muzyczne zainteresowania oraz doświadczenia z przeszłości, pozwoliły wykreować nowy band ocierający się o Hip Hop z elementami funky i ciężkiego rocka.
Sceniczny debiut formacji miał miejsce na wojewódzkim przeglądzie zespołów amatorskich Rockowania 2018 w Białymstoku. Entuzjastycznie przyjęty występ zagwarantował zespołowi „awans” do finałów przeglądu, na którym wystąpiło siedem zespołów z woj. podlaskiego.
Wiosną 2018 roku, formacja SamoHa rozpoczęła pracę nad kilkoma studyjnymi nagraniami. Pierwszym utworem promującym band została piosenka „I tak to zrobię 2018”. Do piosenki został zrealizowany klip.
W listopadzie tego roku zespół zaistniał w autorskim konkursie Programu 3 Polskiego Radia – pt. Start NaGranie! Jury zaprosiło SamoHa do jednego z odcinków, wyróżniając  band z blisko 1500 zgłoszeń. Zespół dostał niepowtarzalną szansę na zagranie w słynnym studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej oraz na obecność na trójkowej antenie. Głosowanie nadal trwa, a na zwycięzców czeka kontrakt płytowy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Komentarze

Komentarz