fotoandrzej sobecki5

RX, DJ i producent muzyczny z Mławy majacy na koncie współpracę z czołówka polskiego rapu, dołączył do coraz silniejszego grona artystów związanych z wytwórnią RPS Enterteyment.

 – RX zadebiutował legalnie w 2004 roku, ale hip-hopem zajmuje się dłużej. Sam miałem przyjemność nagrywać do jego bitów. Produkcje RX na oficjalnych wydawnictwach można usłyszeć w utworach także takich raperów, jak: PIH, Chada, Małolat, Pezet, Onar (solo jak i również jako Płomień 81) VNM, Shellerini, Słoń z WSRH, Ero, Młody M, RY23, Rafi, Brygada RR, Kajman, HuczuHucz, Śliwa z Aspiratio Crew czy Rudy MRW – dodaje.

Rx w RPS Enterteyment będzie produkował bity dla związanych z wytwórnią artystów, nie wykluczone też, że wyda własną, producencką płytę.

– Bardzo cieszy mnie wprowadzenie współpracy z RPS na wyższy poziom. Trafić do ekipy legendy polskiego rapu to wielkie wyróżnienie – komentuje Rx.

RX pierwsze muzyczne kroki stawiał już jako dziecko, uczęszczając do szkoły muzycznej, gdzie poznał nieodłączny element swoich głębokich i melancholijnych kompozycji jakim jest fortepian. Kiedy polski hip-hop wyszedł z kuluarów i rozpoczął swoją błyskotliwą ekspansję na rodzimym rynku, całkowicie pochłonął młodego artystę, który związany jest z nim praktycznie od samych jego początków. Ciężka praca i konsekwencja w działaniu zaowocowały legalnym debiutem w 2004 roku na albumie Tede – „Notes”.

Osobiste i emocjonalne podejście do produkcji muzyki słuchać w każdej nucie tworzonych przez RX’a utworów. Kompozycję traktuje on jak sztukę, nie rzemieślnictwo. W swojej twórczości opiera się na własnej kompozycji oraz rozbudowanych aranżacjach. Nigdy nie sięga po gotowe rozwiązania w postaci pakietów fraz i sekwencji.

RX traktuje kompozycje jako sztukę, a nie rzemieślnictwo, starannie przykładając się do każdego dźwięku wychodzącego z głośników jego studia. W swojej twórczości opiera się tylko i wyłącznie na własnej kompozycji oraz rozbudowanych aranżacjach. Obecnie intensywnie pracuje nad całą masą projektów wspólnie z czołówką polskich raperów. Efekty już niebawem!

Foto wykonał  A.Sobecki  http://www.facebook.com/AndrzejSobeckiPhotography

Więcej:

www.facebook.com/RXprodukcja

www.rpsenterteyment.pl

Komentarze

Komentarz