westRuszył właśnie preorder albumu Projekt West – Wolumin Pierwszy, który ukaże się już 18 maja nakładem wytwórni RPS Enterteyment. Przypominamy, że na krążek składa się 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym kalifornijskim brzmieniem. Na płycie udzielili się reprezentanci poznańskiego podziemia

Wśród gości na płycie znaleźli się m.in.: W.B.U. & SynTejZiemi, Hary/Green Team, Michu (Bida Skuad) oraz ekipy Ognik Representa (Pele, Puffy), WdoPdoS (Mata, Suchy, Swędziol, Trzy Mózgi) i Bez Dygresji (Czacha, Panda). Za bity odpowiadają zagraniczni producenci ze Stanów Zjednoczonych i Europy oraz młody, polski specjalista od g-funkowych klimatów – RTN. Skreczami zaś zajęli się DJ Danek oraz DJ Decks.

Polecamy zaopatrzyć się w fizyczną wersję krążka, która można już zamawiać poprzez serwisy Pre-order.pl oraz Allegro.

http://www.preorder.pl/muzyka/hip-hop-polska/projekt-w-e-s-t-wolumin-pierwszy#  http://allegro.pl/projekt-w-e-s-t-wolumin-pierwszy-cd-folia-i3236357457.html

 

Przedstawiamy także oficjalny promomix albumu „Projekt West – Wolumin Pierwszy”, który ukaże się już 18 maja nakładem RPS Enterteyment. Jest to owoc ponad rocznej pracy poznańskich raperów z dzielnicy Grunwald, na który składa się 12 premierowych utworów o przekrojowej tematyce i stricte west coastowym brzmieniem. 

Krążek zainteresował Peję, który swego czasu mieszkał przez 7 lat na tym samym osiedlu a podczas przesłuchiwania materiału, udzielił mu się reminiscencyjny klimat połączony z sentymentem do ludzi i miejsc, związanych z tym zwanym potocznie „westem”

blokowiskiem. „Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” to 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym west coastowym brzmieniem. Gościnnie udzielił między innymi także przedstawiciel podziemnej sceny Los Angeles – Parlay Starr, reprezentujący dzielnicę South Central, mający na koncie współpracę z takimi postaciami jak DJ Quik, Kokane, Yukmouth, WC, 2nd II None czy Crooked I. Za brzmienie płyty odpowiadają praktycznie w całości producenci z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych – jedynym wyjątkiem jest obecność polskiego specjalisty od g-funkowych klimatów – Rutrana (RTN).

– Myślę, że nie mamy się czego wstydzić. Stworzyliśmy razem fajny materiał, który powinien się spodobać słuchaczom, przede wszystkim tym, którzy lubią to klasyczne, przepełnione funkiem brzmienie zachodniego wybrzeża – mówi główny inicjator powstania krążka, Mietek. – Naszym zdaniem, produkcji na tym albumie nie powstydziliby się nawet topowi kalifornijscy raperzy a spora w tym zasługa Rutrana (RTNProductionz), który jest bardzo utalentowanym młodym producentem, lubującym – podobnie jak my, West Coast pod wszelką postacią. Pomógł nam w dopieszczeniu niektórych bitów i wykonał przy tym naprawdę kapitalną robotę. Dziękujemy również Peji za pomoc i stworzenie nam odpowiednich warunków, aby dotrzeć z tym materiałem do szerszej grupy osób. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że na pewno nie będzie miał się czego wstydzić, dołączając nasz album do katalogu wydawniczego swojej wytwórni.” – dodają autorzy projektu.
Premiera materiału planowana jest na 18 maja.

Więcej:

www.rpsenterteyment.com

Komentarze

Komentarz