Kilka miesięcy, kilka etapów, kilkadziesiąt zgłoszeń z kilkunastu miast z całej Polski. To wszystko, by znaleźć artystów ze świeżym podejściem do muzyki oraz umożliwić im zaprezentowanie się szerszej publice. Raku&Boro, Yscroot, Demia, Bori, CJ, Majo GLC, Moocha Z – oto siedmiu wspaniałych akcji Pro Test, zorganizowanej przez świdnicką wytwórnię Pro Rec.
Jesteśmy zaskoczeni, zarówno ilością zgłoszeń, jak i twórczością uczestników naszej akcji – mówi Piotr Jamrozik, prezes Pro Rec. – Poziom konkursu był wyrównany i mieliśmy problem z wyborem najlepszych. Mamy nadzieje, że z naszą pomocą i rekomendacją siódemka laureatów Pro Testu będzie miała szansę zaistnieć na szerszą skalę – dodaje Piotr Jamrozik.
Reprezentanci warszawskiej sceny Raku&Boro i Yscroot, świdniczanin Demia, Bori z Dębicy,CJ z Sosnowca, Majo GLC z Kraśnika i Moocha Z z Siewierza – to laureaci finałowego etapu Pro Testu, którzy teraz nawiążą szeroko pojętą współpracę z Pro Rec. Każdy będzie może liczyć m.in. na profesjonalnie nakręcony klip, który następnie zostanie zamieszczony na oficjalnym kanale wytwórni. Teledyski będą wrzucane w częstotliwości tygodniowej. Dzisiaj jest już dostępne wideo Raka&Borasa, czyli dwóch warszawskich MC, działających razem od około 3 lat. Dotychczas w swoim dorobku mają wydaną własnym nakładem EPkę „Do oporu”. Aktualnie chłopaki pracują nad długogrającym albumem pod tytułem „Nie ma dymu bez ognia”. Teledysk nakręcony we współpracy z Pro Rec, powstał do utworu „Paranoje”.

Wszyscy zwycięzcy Pro Testu zaprezentują się na scenie ramię w ramię z artystami świdnickiej wytwórni, który odbędzie się w marcu 2015 roku. Szczegóły już wkrótce.

Komentarze

Komentarz