west

Peja zainteresował się osiedlową inicjatywą chłopaków z Grunwaldu rapowej dzielnicy Poznania, na której spędził 7 lat swojego życia. Kierując się sentymentem do miejsc, ludzi i klimatu postanowił przyjrzeć się projektowi, który zaprezentował mu członek Ognik Representa – Pele/Trzy Mózgi

„Projekt W.E.S.T. – Wolumin Pierwszy” to owoc ponad rocznej pracy poznańskich raperów z dzielnicy Grunwald, na który składa się 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym west coastowym brzmieniem. Wśród nich znalazła się także nigdy niepublikowana produkcja samego Dr. Dre – legendy zachodniego wybrzeża, autora mega klasyków „The Chronic” i „2001”, oraz człowieka odpowiedzialnego za sukces takich artystów jak Snoop Dogg, Eminem czy 50 Cent! Gościnnie udzielił się także przedstawiciel podziemnej sceny Los Angeles – Parlay Starr, reprezentujący dzielnicę South Central, mający na koncie współpracę z takimi postaciami jak DJ Quik, Kokane, Yukmouth, WC, 2nd II None czy Crooked I. Za brzmienie płyty odpowiadają praktycznie w całości producenci z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych – jedynym wyjątkiem jest obecność polskiego specjalisty od g-funkowych klimatów – Rutrana (RTN).

 

Premiera materiału planowana jest na 18 maja.

 

Klip do intra

TRACKLISTA

01. Introdukcja (W.B.U., Michu, Mata, Hary, Suchy, Pele, Swędziol) (Produkcja: D-Wade)
02. Rap W Porozumieniu (WdoPdoS) (Produkcja: A-Don)
03. W.E.S.T. Wita (Hary, Mata, Michu, W.B.U.) (Produkcja: RTN)
04. Też Tak Masz (Ognik Representa – gościnnie: Suchy) (Produkcja: Dope Boy)
05. P-Ń 2 L.A. (Hary, Michu – gościnnie: Parlay Starr) (Produkcja: Dope Boy)
06. Zjadam Bity (Michu) (Produkcja: Dope Boy)
07. Ta Muzyka (Hary) (Produkcja: Dope Boy)
08. Jestem (Hary, Michu, Mata) (Produkcja: Dr. Dre)
09. Poszukiwani (WdoPdoS) (Produkcja: Dope Boy)
10. Dwa Głosy (Hary, W.B.U.) (Produkcja: A-Don)
11. Wspólnymi Siłami II [Cały Czas] (Bez Dygresji, SynTejZiemi & W.B.U.) (Produkcja: Infamous)
12. Muzyczny Biznes (SynTejZiemi, Pele, W.B.U.) (Produkcja: A-Don)

 

Bity producenckie wszystkie łącznie z tym od Dr Dre, zdobyliśmy je dzięki kontaktom Pawła Miedzielca w kalifornii, więc fajnie że to nie jakaś mixtapowa akcja a normalny album, tak jak w newsie tylko RTN z producentów jest z Polski i w świecie g-funku jest mega talentem, mam przyjemność współpracować z nim od dłuższego czasu, RTN dograł też trochę instrumentów do niektórych bitów. Wszystko wbijaliśmy u Micha na osiedlu, on też zajmuje się mixem/masterem, zrobił okładkę. Materiał jest skończony, brakuje nam kilku refrenów/cutów – z tym czekamy na Rinka – mówi Pele (3 Mózgi)

 

Komentarze

Komentarz