Zapraszamy do lektury wywiadu, którzy przeprowadzili z Donatanem fani z kanału:http://www.facebook.com/UrbanCityPl  – z rozmowy dowiecie się od kiedy Donatan słucha rapu, a także o planach związanych z „Równocoą” i nie tylko.

donatan5

Paweł Gapiński: Czym jest dla ciebie muzyka ? :)

Donatan:  Głębokie pytanie… Chyba prawie wszystkim. Sposobem ekspresji, samorealizacji, miejscem gdzie lubię uciekać, wyzwaniem.  Przede wszystkim jest to miłość w czystej postaci.

Justyna Kowalska: Co Cię skłoniło, żeby połączyć muzykę słowiańską i hip-hop? Skąd w ogóle wziął się ten pomysł?

Donatan:  Ludzie nie doceniają tego co mamy na własnym podwórku. Producenci są zapatrzeni na zachód. Tam powstają trendy i tendencje muzyczne, ja chciałem zrobić coś nie patrząc na zachód. Skorzystałem z bazy jaką jest hip-hop i połączyłem to z tym co możemy znaleźć u nas i u naszych sąsiadów i braci Słowian. 

Radosław Sadło Czy będzie jakiś projekt z ludźmi ze stajni Szpadyzor Records?

Donatan: Tak, powstał bardzo gruby kawałek, ale jeszcze nie będę zdradzał co i jak. Jest to kawałek łączony.

Jan Oporski: Ostatnio są popularne w Polsce duety raper / producent. Czy planujesz tego typu współprace z jakimś raperem w przyszłości?

Donatan4

Donatan: Ja zawsze działałem sobie w pojedynkę, faktycznie łatwiej zaistnieć w duecie z jakimś wykonawcą. Nie miałem na początku tyle szczęścia, jedynie z Waldkiem Kastą zrobiłem wspólny projekt. Jest wielu wykonawców z którymi chciałbym zrobić wspólny projekt jedyne, co mnie ogranicza to czas, a dokładniej jego brak.  

Marcin Kuźnia: Czy dziewczyna ubijająca śmietana na prawdę ma 16 lat?

Donatan:  Wszystko co dotyczy Luxurii możecie znaleźć w Internecie. Z tego co wiem to rocznikowo już 17.

Szymon Grabek: Czy klip z donGURALesko będzie przed premierą płyty?

Donatan: Tego jeszcze nie wiem, musicie wiedzieć, że klipy do „Równonocy” powstają bardzo spontanicznie. To jest impuls, słyszę kawałek i od razu mam do niego obrazek. Jako, że sam piszę scenariusze to jest to w 100% moja wizja.

Krzysiek Bielesz: Kiedy pierwszy raz zetknąłeś się z Hip Hopem i kto odkrył w tobie talent robienia bitów?

Donatan2

Donatan: Pierwszy raz jak miałem 11 – 12 lat usłyszałem rap i zakochałem się, nie słuchałem do tego czasu prawie żadnej muzyki. Talentu nikt we mnie nie odkrył, jak na razie nie odkryłem go nawet ja sam w sobie.

Hubert Ratyński: Czy czerpiesz / czerpałeś inspirację z producentów zza oceanu? Jeśli tak to z jakich?

Donatan: Producenci dzielą się na dwa typy. Pierwszy to taki, który czerpie wzorce i inspiracje zza oceanu, a drugi to taki, który się do tego nie przyznaje. Ja jak najbardziej czerpie tak jak wszyscy, nie boje się do tego przyznawać, uczę się od nich wysokiej jakości produkcji brzmienia itd. Przy „Równonocy” odwróciłem się trochę w inną stronę i zupełnie nie kieruje się kanonami zachodnimi, bardziej tym co jest historycznie nasze. 

Aleksander Szczepańczyk: Czemu tak drogie podkoszulki? My nie jeździmy ferrari, a poza tym to czy te single będzie można zakupić osobno?

Donatan: To dobrze, że nie jeździcie, bo ten samochód jest nie przystosowany do polskich warunków. Cena koszulek wywołana jest tym, że robię ich nie wiele, jednostkowa cena jest wysoka. Do tego dochodzą marże sklepów. Efekt tego jest taki, że jeśli nie chce się zrobić koszulki na materiale typu jednorazowa szmata, tylko na czymś dobrym na czym robią normalnie firmy ubraniowe to wychodzi to właśnie tak. Single są dodawane do każdego zamówienia na Urban City, czyli singiel jest za darmo razem z przesyłką.

 Teledyski promujące projekt „Równonoc”:

Niespokojna dusza: http://www.youtube.com/watch?v=WWHOPUZ-sP4

Z dziada – pradziada:  http://www.youtube.com/watch?v=5jnTMEfMWKQ

Nie lubimy robić: http://www.youtube.com/watch?v=WvKzyuL7ubQ

Pytania zebrane z:  http://www.facebook.com/UrbanCityPl

Komentarze

Komentarz