SONY DSC

RH- to kolaboracja Raka (Dwazera) oraz Hadesa (HIFI Banda). Raku wraz z trójmiejskim składem Dwazera nagrywał i niezależnie wydawał płyty od 2002r. W 2011r. ekipa wydała album w Prosto Label. Hades zadebiutował w 2000r. w ekipie HIFI Banda, jednak może być kojarzony z różnymi projektami. Znany jest m.in. z kolaboracji z DJ-em Kebsem, współpracą z O.S.T.R. czy z solowych projektów. Raperzy poznali się przy okazji nagrywania materiału do albumu „Fakty ludzie pieniądze” w 2000r.

Rok później ekipy HIFI Bandy i DwaZera zjednoczyły się przez co powstał spontaniczny mixtape. Podczas prac nad tą produkcją Raku i Hades spędzili sporo czasu wspólnie w studiu, gdzie okazało się, że mają podobne style i muzyczne zajawki. Naturalne okazało się, że powinni nagrać coś razem i zrobili to w 2011 roku. Wówczas to powstała epka „RH-„, która została dołączona jako bonus CD do limitowanej edycji solowego albumu Hadesa „Nowe dobro to zło”. Połączenie stylów obu raperów zostało świetnie przyjęte przez słuchaczy, a to zachęciło artystów do kontynuowania wspólnych nagrywek.
SONY DSC
„Karty SIM” to pierwszy długogrający „owoc” tej warszawsko-trójmiejskiej kolaboracji. Wyprodukowany w całości przez O.S.T.R.’a jest albumem bezkomprowisowych wersów i mocnego brzmienia, osadzonym w klimatach złotej ery lat 90-tych, lecz nie pozbawionym newschoolowych smaczków. Na płycie gościnnie udzielili się m.in. O.S.T.R., Pih, Siwers, Sarius, Sensi, Biak oraz tacy DJ-e jak Kebs, Wojak, Lolo i Eprom, Haem, Falcon1.

Komentarze

Komentarz