Okladka_DJ600V&JacktheRipperZ przyjemnością pragnę poinformować o zbliżającej się premierze albumu DJ600V&Jack the Ripper – „Since 94”, planowanej na dzień 11.04.2014. Z tego powodu już dziś można usłyszeć promomix albumu pod linkiem: https://soundcloud.com/600v/dj600v-jacktheripper-since94/s-oJFUl. W załączniku przesyłam Państwu również front okładki do ww. albumu.

Materiał znajdujący się na „Since 94” obejmuje utwory powstałe na przestrzeni 2 lat. Płyta wyprodukowana muzycznie przez DJ 600V, jest w całości anglojęzyczna – o główną część liryki zadbał Jack the Ripper. Wśród zaproszonych gości usłyszymy Sadat X, znanego z zespołu Brand Nubian, Lewisa Parkera, Grand Daddy I.U., pochodzącego z Jamajki wokalistę Paradox oraz Annę Kandeger. 

Informacje o artystach oraz wytwórni V6:

Jack the Ripper:

Pierwszy raz na mikrofonie mogliśmy go usłyszeć na debiutanckim albumie Group Home „Living Proof„. Jego styl był ciężki, jak wówczas w najbardziej legendarnych, autentycznych hip-hopowych nagraniach wszechczasów, między innymi „Suspensed in time” i „Tha Realness„- oba produkcji DJ’a Premiera i wśród znanych purystów i klasyków złotej ery hip-hopu.

Później, w 1997 roku, DJ Premier i Haze wydali kolejną składankę klasyki undergroundu: „Haze Presents: New York Reality Check 101„. Płyta wciąż jest dostępna na rynku, sprzedaje się po dziś dzień i pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się podziemnych hip-hopowych składanek, dorównuje jej tylko „Soundbombing” wytwórni Rawkus Records. W 1997 Jack podpisał umowę z Gee Street i wydał płytę „Brainsick Mob – A D&D Project in Association With DJ Premier Vol. 3„. Płytę wyprodukował sam DJ Premier. Teraz Jack wraca po przerwie. Na rynku dostępna jest płyta „The Best of Brainsick” zawierająca większość wyżej wymienionych klasycznych utworów. W przygotowaniu jest płyta „Jack The Ripper Style„. Tak jak wcześniejsze nagrania „Jack The Riper Style” łączy tradycję z prawdziwym hip-hopem od “weterana”, który nie jest naśladowcą, a jednym z tych, na których wzorowali się raperzy w ciągu ostatnich 15 lat. Na nowym albumie wyróżnić można utwory produkowane przez Loopwhole Beats które „przebijają” rodzime i międzynarodowe brzmienia z Wielkiej Brytanii i spoza niej.

600V:

Sebastian Imbierowicz, znany szerzej jako DJ 600V, Volt – bardziej niż ktokolwiek odpowiedzialny za fenomen muzyki Rap w Polsce, jest zdecydowanie najdłużej utrzymującym się na polskim rynku muzycznym artystą hip-hop’owym, od zawsze cieszącym się dużym szacunkiem zarówno wśród twórców jak i słuchaczy tego gatunku muzycznego. Wyprodukował ponad 20 albumów muzycznych, w tym 8 producenckich. Jednym z ostatnich dużych projektów DJ 600V był „Mixtape Prosto”, który w 2 miesiące osiągnął status złotej płyty. Sebastian na stałe współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi w kraju artystami reprezentującymi kierunki muzyczne związane z kulturą miejską. Po ilości fanów na portalach społecznościowych można stwierdzić, iż DJ 600V jest najbardziej rozpoznawalnym polskim Dj’em i to nie tylko branży hip-hop’owej. Na jego imprezy zawsze przychodzą tłumy ludzi, którzy chcą usłyszeć kawałki wyselekcjonowane ze SMAKiem przez 600V.

O wytwórni V6:

Warszawska wytwórnia muzyczna V6 założona została przez DJ’a 600V w latach 90′. Dnia 10.03 bieżącego roku miała miejsce jej reaktywacja, we współpracy z Grupą Nucity oraz z Life Is Music Entertainment. Wytwórnia na start przygotowała 6 albumów, plan wydawniczy jest zamknięty na kolejne pół roku. Na stronie wytwórni (www.v6.pl ) rusza sklep online, z możliwością zaopatrzenia się także w część odzieżową spod szyldu V6.

Komentarze

Komentarz