„Semper Invicta” to coś więcej niż muzyka. Projekt jest częścią inicjatywy, która poprzez działania charytatywne ma pozyskać środki na pomoc dzieciom z ubogich rodzin i domów dziecka. Szczytny cel i jednocześnie nieźle przygotowany album – tak w dużym skrócie można określić ten projekt. Co przede wszystkim przyciąga uwagę? Większość tracków ma wydźwięk patriotyczny i konserwatywny. MC’s serwują nam wartościowy przekaz, w którym mówią o swoich zasadach i ideałach. Raperzy w swoich tekstach są charakterni i autentyczni, dają do zrozumienia co jest dla nich ważne w życiu. Jednocześnie technicznie radzą sobie dobrze, dzięki czemu flow reprezentantów ekipy Semper Invicta może się podobać.
Aranżacje muzyczne to w większości mocne produkcje związane z nurtem ulicznego rapu. Beaty są dopracowane i dobrze pasują do ogólnego klimatu płyty, nie ma zbędnych eksperymentów. Autorem podkładów jest Mayon WD. Jeśli chodzi o pojedyncze nagrania to każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Mi szczególnie przypadło do gustu kilka tracków:
„Pozorne szczęście” – dwie zwrotki storytellingu z mocnym tekstem oraz świetny refren i chórki w wykonaniu wokalistki Eweliny;
„Na pierwszy rzut oka” – charakterystyczny, dobry podkład i idealnie dopasowanie się MC’s do tematu kawałka;
„Utopia” – ciekawa koncepcja utworu (jak wskazuje tytuł – utopijna wizja życia i świata), niezłe teksty w zwrotkach i rytmiczny refren.
Swój udział w powstawaniu płyty miało też wielu gości ze stolicy i nie tylko. Wśród nich znaleźli się między innymi Lukasyno, Miejski Sort i Kryptonim.
Ogólnie album muzycznie prezentuje się dobrze i za to autorom należą się brawa. Dostajemy łącznie 14 utworów okraszonych ciekawymi podkładami i konkretnymi tekstami. Przede wszystkim ważna jest jednak idea pomocy innym i niesione wartości – głównie dzięki temu zapamiętamy doskonale czym jest Semper Invicta.
Koniecznie musimy wspomnieć jak każdy z nas może pomóc potrzebującym w ramach tej akcji. Oprócz zakupu płyt i ubrań sygnowanych logiem projektu można przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Szczegółowe informacje znajdziemy na facebook’owym profilu Semper Invicta.:

https://www.facebook.com/pages/Semper-Invicta/285601404818932?fref=ts

Płytę można zamówić TUTAJ

Komentarze

Komentarz