Dziś (24.11.)ma miejsce premiera najnowszego albumu jednej z najstarszych ekip hip-hopowych w kraju, czyli Tewu. Tytuł najnowszej płyta grupy to „Epidemia” i do tytułowego utworu powstał klip, którego oficjalna premiera odbędzie się o godz. 18:00! Album ukazał się nakładem RPS Enterteyment.

Korzenie grupy TEWU sięgają 1992 roku, formacja została założona przez rapera Dono. Aktualnie w jej skład wchodzi oprócz wspomnianego Dono jeszcze trzech członków: Cham-Pion, G2E oraz DJ. SH WUU. Ostatni album TEWU, to wydany w 2008 roku „Ślad po sobie” i jest to druga oficjalna płyta zespołu. O rozpoczęciu współpracy TEWU z RPS Enterteyment media informują już od dłuższego czasu. – Cieszę się, że mogę współpracować z tak uznanym w naszym kraju składem, jak TEWU – komentuje Rychu Peja, właściciel RPS Enterteyment. – Z niecierpliwością czekam na najnowszy materiał tej ekipy i jestem przekonany, że będzie to kolejna żelazna, listopadowa premiera w moim wydawnictwie – dodaje

Tewu powraca z hardcorowym materiałem, jak sami twórcy określają, będzie to najcięższa płyta w ich dorobku,oparta na klasycznym surowym brzmieniu przygotowanym przez Tomasza Dono Donocika oraz Tomana z drobnymi dodatkami, tzw. żywych instrumentów: gitar Grzegorza Bagińskiego i Tomasza Bienka, perkusji Dawida Tomanka, piana oraz instrumentów klawiszowych GrzegorzaCzaji i Pawła Pyszkowskiego. Całość ubarwił flet poprzeczny Aleksandry Kani. Na płytę złoży się 17 utworów. Gościnnie wystąpią: WSRH,Żary JLB, MDM,Siloe oraz Papu Band w składzie Carma,Sheri,Specyfiq,Viruz,Solei i Żeton. W przygotowaniu klip do tytułowej „Epidemi” pod banderą wrocławskiej Grupy 13 dowodzonej przez Darka Szermanowicza.

 

Więcej:

https://www.facebook.com/TEWURAP

www.tewu.pl

www.rpsenterteyment.com

www.facebook.com/RPSENTERTEYMENT

www.youtube.com/rpsentv

Komentarze

Komentarz