zorak2013_fotTytus_600pixTwórca części tekstów na „Ostatniej szansie tego rapu” Tabasko, mistrz Polski WBW Beatbox Battle, członek kilku czołowych hiphopowych kolektywów tym razem w solowej odsłonie. Już od dziś w WiMP – Zorak i jego „Świadomość”.

 

 

Zorak, a właściwie Marcin Szymański, członek zespołów Tabasko, Soundbusters, NTK czy Broklin, do tej pory znany był przede wszystkim ze współpracy z Ostrym. Od listopada 2013 roku, sytuacja ta ulegnie zmianie – na rynek trafia bowiem jego pierwszy solowy album, wyprodukowany w całości przez holenderską ekipę Killing Skills (albumy Tabasko “O.S.T.R.”, O.S.T.R. & Hades “HAOS”) oraz przez O.S.T.R.

 

– Ten album to tak naprawdę ponad 10 lat pracy, nie tylko mojej – mówi Zorak. –  Przez całe życie nagrałem mnóstwo kawałków, których prawie nikt nie słyszał, nie chciałem żeby ktoś je sprawdzał, nie były po prostu gotowe . Przy pracy nad płytą Tabasko nauczyłem się jak podchodzić do tworzenia muzyki. ”Świadomość” to podsumowanie tych wszystkich lat. Nie jest to tylko moja płyta, bardzo dużo pomogli mi przy niej O.S.T.R. i chłopaki z Killing Skills. Żeby stworzyć najlepsze utwory robiłem wszystko co w mojej mocy … następnie razem z Ostrym i Tytusem wybraliśmy 11 z ponad 50 tracków, które nagrałem w Amsterdamie. Te 11 tracków to właśnie moja “Świadomość”. Wydaję mi się, że to dopiero początek mojej przygody z muzyką. Nie zamierzam z tej drogi zawracać”.

 

Album można odsłuchać pod tym linkiem:

http://wimp.pl/album/23670939

 

 

Lista utworów na „The Next Day Extra EP”

 

1. Wola naszych rąk (prod. O.S.T.R.)

 

2. Życia Soundtrack (prod. Killing Skills)

 

3. Głos młodych (cuts: DJ Haem) (prod. Killing Skills & O.S.T.R.)

 

4. Długi sen (prod. Killing Skills)

 

5. Ełdezet (prod. Killing Skills & O.S.T.R.)

 

6. Lecytyna (prod. O.S.T.R.)

 

7. Krew (prod. O.S.T.R.)

 

8. Chce się żyć feat. O.S.T.R. (prod. Killing Skills)

 

9. Gotowy (prod. O.S.T.R.)

 

10. Supersam (prod. O.S.T.R.)

 

11. Nie poddamy się (prod. O.S.T.R.)

 

12. Jesteście (Outro) (prod. O.S.T.R.)

 

Mix: DJ Eprom w JG Master Lab (produkcje O.S.T.R.), Killing Skills w KS Studio Amsterdam (produkcje KS)

 

Mastering: Jacek Gawłowski w JG Master Lab. Okładkę (digipack) zaprojektował Forin (projektowanie.org).

 

 

 

Komentarze

Komentarz