Rychu_Peja_www_sizePeja najdłużej obecnym na Oficjalnej Liście Sprzedaży płyt w Polsce hip-hopowcem. Ponadto Slums Attack aż 4 razy zajmowało pierwsze miejsce ze swoimi dwoma ostatnimi płytami, ustępując jedynie sukcesowi O.S.T.R.

W ubiegłym tygodniu Artur Rychlik, dziennikarz m.in. Popkiller opublikował raport dotyczący obecności albumów hip hopowych na Oficjalnej Liście Sprzedaży płyt w Polsce. Rychlik przeanalizował sytuacją ponad 300 rapowych albumów, które pojawiły się na liście od początku jej istnienia.

Według zestawienia, Peja przy okazji albumów wydawanych pod szyldem Slums Attack, solowych (RPS) lub w kooperacjach (Ski Skład) spędził na OLiS w sumie 187 tygodni, stając się tym samym najdłużej obecnym na Liście Sprzedaży raperem w kraju. Tuż za nim uplasowali się O.S.T.R. (182 tygodnie) oraz Fokus (135 tygodni).

Peja w ciągu 14 lat wprowadził na listę OLiS 14 albumów z czego aż trzy debiutowały na pozycji drugiej („N.O.J.A.”, „Na serio”, „20/20 Evergreen”). Dwie ostatnie płyty Slums Attack, czyli „Reedukacja” (2011) i „CNO2” (2012) łącznie 4 razy zajmowały pierwsze miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży, plasując się tuż za O.S.T.R., który pierwszy był aż 8 razy, w tym dwa razy wspólnie z Hadesem i dwa razy jako Tabasko. 

Komentarze

Komentarz