Litr_paliwa_zamiast_piwa_promoLitr Paliwa Zamiast Piwa to społecznościowy projekt charytatywny, którego celem jest zebranie paliwa potrzebnego na dowóz osób ze sprzężoną niepełnosprawnością na rehabilitację. Do ambasadorów akcji dołączył Peja

 – Dotychczas pomogliśmy już Kamilowi, Karolinie i Krzysztofowi z ŚDS „KAMYK”, ośrodka dla osób wielorako niepełnosprawnych – informują organizatorzy. – To tylko niektórzy z podopiecznych nie potrafiących samodzielnie dojechać na zajęcia rehabilitacyjne do ośrodków rehabilitacyjnych. Niepełnosprawność uniemożliwia im korzystanie z komunikacji miejskiej, a gdyby rodzice chcieli dowozić ich na własną rękę, musieliby zrezygnować z pracy. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im zorganizowanego dowozu.

Projekt wskazuje wprost, że pomaganie to „małe piwko”. Szybko wydajemy 5,5 zł: na piwo, czekoladę, kawę na mieście. A tyle właśnie kosztuje 1 litr paliwa, który w transporcie zbiorowym starcza na jednorazowe dowiezienie osoby niepełnosprawnej na rehabilitację.

Paliwo można przelewać na dwa sposoby: poprzez aplikację na stronie www.litrpaliwa.pl lub wysyłając sms o treści AP.LITRPALIWA na numer 75068 (siedemdziesiąt pięć zero sześćdziesiąt osiem).

Do ambasadorów akcji (Kasia Bujakiewicz, Kasia Wilk, Liber, Mezo, Kabaret Czesuaf, Mieczysław Hryniewicz, Ola Radwańska) dołączył w ostatnim czasie raperPeja!

Do akcji włączyły się też firmy (Villa Toscana i Survival Team), które chcąc zachęcić ludzi do tankowania, ufundowały nagrody – na tych, którzy do czerwca 2014 roku zatankują najwięcej litrów paliwa czeka pięciodniowy pobyt z wyżywieniem w jednym z pięknych apartamentów Villi Toscana w Murzasichle k. Zakopanego i czterodniowy survival w Puszczy Noteckiej.

Co miesiąc tworzony jest również ranking miesiąca z drobnymi nagrodami, tj. kurs języka angielskiego, kupony do salonu urody czy bilety do teatru.

Organizatorzy zbierają paliwo dla 88 uczestników: 
1. Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk” – Poznań, ul. Zakątek 8         
2. Przedszkola Specjalnego „Orzeszek” – Poznań, os. Chrobrego 6
3. Warsztatu Terapii   Zajęciowej „Przylesie” – Poznań, os. Śmiałego 106
4. Warsztatu Terapii Zajęciowej „Krzemień” – Poznań, ul. Ognik 20c

Więcej informacji na stronie www.litrpaliwa.pl

Komentarze

Komentarz