Popek & Matheo udostępniają nowy klip promujący album „Król Albanii”. Numer „Różni nas wiele” powstał w kolaboracji z zespołem Rootzmans –  wykonawcami muzyki reggae,  finalistą muzycznego show Must Be The Music. Muzycy współpracowali również przy poprzednim singlu „Każdy z nas”.

 

Za muzykę odpowiada Matheo oraz zespół Rootzmans. Video to dzieło ekipy Mania Studio.

„Król Albanii” to album – z jednej strony – pełen ciężkiego i osobliwego przekazu, z drugiej – wypchany po brzegi zapadającymi w głowie utworami o nośnych refrenach i chwytliwej linii melodycznej. Nie brak tu również specyficznego dla Króla poczucia humoru, które miesza się z głębszymi refleksjami człowieka żyjącego na co dzień jedną pasją – muzyką.

Popek – postać zdecydowanie nadająca kolorytu polskiej scenie muzycznej. Po wieloletniej przygodzie z korzennym, ulicznym rapem, podczas działalności w znanej krakowskiej ekipie Firma, artysta postanowił rozpocząć szeroko zakrojoną działalność muzyczną. Kojarzony głównie z Hip-hopem, nie boi się eksperymentować, czego efektem są numery bluesowe, rockowe jak i również zawierające dużą dozę muzyki elektronicznej. Wespół z producentem, z którym zna się od lat – Matheo – postanowił dać słuchaczom płytę, która w pełni oddaje to, co do tej pory grało w jego sercu.

 

Rootzmans to wyjatkowy zespół na naszej scenie muzycznej bowiem trzon zespołu tworzą tata (Mariusz) dwaj bracia (Piotr i Paweł) i ich wujek (Damian) oraz przyjaciele (Adrian i Bartek). Rootzmans to wspaniała dawka muzyki reggae, z wyjątkowymi przebojowymi  tekstami oraz bogatym instrumentarium. Zespół jest finalistą muzycznego show Must Be The Music. Obecnie muzycy kończą prace nad debiutancką płytą, której premiera planowana jest w tym  roku.

Utwór „Różni Nas wiele” zapowiada nadchodzące wydawnictwo.

Komentarze

Komentarz