Gedz-okładka

Wytwórnia UrbanRec prezentuje kolejny klip promujący, wydany 24 maja tego roku, album Gedza 'Serce bije w rytm'. Tym razem video powstało do utworu 'Bezkonkurencyjny', z gościnnym udziałem Grizzlee’go i dj’a Ace.

Teledysk, wg. pomysłu Gedza, zrealizowała ekipa NiceOneArt.

 

 

 

 

Gedz – Bezkonkurencyjny (feat. Grizzlee, Dj Ace, prod. Grrracz)

„Serce bije w rytm” to wyczekiwany debiut Gedza, reprezentanta sceny trójmiejskiej, który już w 2011 roku został wybrany przez wiodący portal rapowy Popkiller do grona najbardziej obiecujących młodych raperów. Drogę do zostania Młodym Wilkiem, polskiego odpowiednika prestiżowego XXL Freshman of the Year, otworzyła mu rzadko spotykana u konkurentów muzykalność i wyjątkowa mikrofonowa swoboda. Niezależnie od tego, czy trzeba było zaśpiewać zapadający w pamięć refren, czy wykazać naturalnym luzem podczas spontanicznego rymowania zwrotek, Gedz zawsze podołał zadaniu. To zapewniło mu szacunek sięgający weteranów scen w swoich miastach – Palucha czy Jota.

Nie mówimy jednak o artyście gotowym na tym poprzestać. Dopieszczany miesiącami debiut wyraźnie skraca dystans między sceną polską a amerykańską. Melodia słowa i niebanalne podziały rytmiczne są tu towarem na gorąco importowanym zza oceanu, po czym nasyconym polską wrażliwością. Wyjątkowość „Serce bije w rytm” bierze się z umiejętnego wykorzystania cloudrapowego niepokoju, trapowej motoryki i dubstepowego basu z przemyśleniami przystającymi do naszych realiów. To też po prostu kawał hip-hopowego warsztatu. Tyle, że w nowej oprawie.

 

Album zamawiać można w internecie: http://www.urbancity.pl/sklep/produkty/marka/2152-urbanrec/28517-gedz-serce-bije-w-rytm.html

Komentarze

Komentarz