Dziś (17.11.) na sklepowe półki trafił oczekiwany od 12 lat album jednej z najważniejszych grup reggae w kraju. Bakshish powraca w wielkim stylu rewelacyjną i odważną płytą zatytułowaną „4 I-ver”

Zespół słynie z odważnych muzycznych połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych.Na płycie znajdują się  kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Album został nagrany w studio „M”PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala, którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego zaprosił JareX do współprodukcji. Jak można się było spodziewać, to trio poddało się materiałowi muzycznemu ze wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę  częstochowskiego studia Radioaktywni.

Od wydania ostatniego albumu Bakshish zatytułowanego „B-3” minęło 12 lat. Przez ten czaszespół mocno ewoluował. Dziś trzon formacji stanowią: Jarek „Jarex” Kowalczyk , Mariusz „ Mario Tolo” Litner i Monika Biczysko. Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego (mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się  regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu, praca nad nowymi utworami.

Bakshish jest jednym z pierwszych w kraju zespołów reggae. Czwartą, oficjalną i długo oczekiwaną przez fanów płytę powstałej w 1982 roku formacji zatytułowaną „4 I-ver” wydaje Fonografika.

Fonografikato największa niezależna polska wytwórnia muzyczna istniejąca od 2002 roku. Przez 11 lat swojej działalności firma zgromadziła obszerny katalog obejmujący gatunki takie, jak: rap, jazz, blues, reagge, rock, pop czy muzyka poważna. Fonografikama na koncie 5 platynowych oraz 25 złotych płyt, setki kawałków na top listach oraz tysiące uznanych artystów, między innymi takich jak: Czesław Niemen, Hanna Banaszek, Irena Santor,

Zbigniew Wodecki czy Kobranocka, setki raperów, jak choćby: Peja, Pezet, HempGru, Dj 600V, Abradab, Molesta Ewenement, Slums Attack czy Bas Tajpan. Od 11 sierpnia kolejnym ważnym punktem w portfolio Fonografiki będzie Bakshish.

                      

Więcej:

www.bakshish.pl

www.fonografika.pl

 

Komentarze

Komentarz