15 czerwca 2018r. ukazał się pierwszy singiel NO // MEDS „Powietrze” w dwóch wersjach – w jednej gościnnie wystąpił VNM. 

https://www.youtube.com/watch?v=1g1ptK1l5a0

NO // MEDS to synthpopowy duet elektroniczny założony w kwietniu 2017 r. przez YXY i SHY. Członkowie zespołu nie podają nazwisk do publicznej wiadomości i nie pokazują twarzy. Ich muzyka to elektroniczny pop z domieszką trapu, hip-hopu i r’n’b. Oboje piszą teksty i muzykę oraz są wokalistami.
Zespół opublikował na YouTube dwie różne wersje klipu do singla. Członkowie duetu są odpowiedzialni za scenariusz i montaż oraz są jego współreżyserami. Główną rolę zagrała Maria Lebedowicz.
Nie jest to pierwsza współpraca zespołu z VNM – na ostatniej EPce rapera „Trailblazer” SHY zaśpiewała refren w utworze „Oczekiwania”.
Aktualnie duet pracuje nad debiutancką płytą. Pojawią się na niej utwory polsko- i angojęzyczne.
23-go czerwca zespół zagra premierowy koncert na WTW 140th Anniversary Rowing Regatta przy Bulwarze Flotylli Wiślanej w Warszawie.
YXY

Producent i songwriter. Z muzyką związany od dziecka. Do produkcji muzyki elektronicznej zainspirował go m.in. duet Chase & Status z Londynu oraz norweski team Stargate. W wieku 15 lat zaczął samodzielnie uczyć się produkcji muzyki.
Dotychczas publikował utwory pod różnymi pseudonimami. Większość jednak tworzy do szuflady, czekając na odpowiedni moment, by pokazać je szerszej publiczności.

SHY

Wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Pierwszą piosenkę napisała w wieku 6 lat. Przełom w jej muzycznym rozwoju nastąpił, gdy zainteresowała się samodzielną produkcją muzyki. We wrześniu 2016 roku opublikowała na YouTube pierwszą autorską piosenkę „Falling down”.

Jest pod silnym wpływem skandynawskich brzmień (Emilie Nicolas, Aurora, MØ, Röyksopp, Susanne Sundfør, Hanne Hukkelberg).
W 2017 r. pojawiła się gościnnie na płycie Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn „Behind your eyelids” w utworze „Take a breath”.

Komentarze

Komentarz