mixtapeJuż we wrześniu zostanie udostępniona instrumentalna część materiału, który trafił bezpośrednio do rąk RZA i KRS-One. „Undiscovered Sounds” to turntablism oraz wycieczka po samplach i bitach, ponad 18 minut niepublikowanych wcześniej materiałów wyprodukowanych przez Ńemego.

– Zawsze chciałem zrobić wspólny projekt z turntablistami – mówi Ńemy. – Kiedyś nie mieliśmy dostępu do ludzi czy sprzętu. Może dzisiaj to zabrzmi zabawnie ale pojawienie się skreczu na moich produkcjach było na tyle ciężkie do zorganizowania, że musiałem sam manualnie wycinać i układać cut’y czy dźwięki skreczu. Na szczęście poznaliśmy się z chłopakami z 13 Crew. To poważana ekipa turntablistyczna z 3city, to są goście, którzy robią swoją robotę za gramofonami jeszcze lepiej niż bym to sobie mógł wyobrazić – dodaje.

Wyselekcjonowane i zmixowane przez Dj’a Lolo reprezentującego 13 Crew, producenckie utwory, to retrospektywna podróż po muzycznych inspiracjach, brzmieniach i półkach z winylami. – Ja i Dj Lolo to klasyczny układ Dj/Producent – kontynuuje Ńemy. – Na tym krążku może będzie brudno, ale to jest moje „rozliczenie się” z tym oldschoolowym brzmieniem”.

Każdy z limitowanej wersji Undiscovered Sounds posiada unikatową okładkę własnoręcznie otagowaną przez Ńemego, Dj’a Lolo oraz innych artystów związanych ze stylem eŃ. Mixtape poprzedza premierę solowego albumu Ńemego – „Ń”.

Ńemy hip-hopowe korzenie łączy z dorobkiem muzyki różnych gatunków w crosskulturowym i uniwersalnym wymiarze twórczości. Ńemy produkuje, rymuje, pisze teksty, zręcznie bawi się słowem i trafnie opisuje naszą rzeczywistość.

Więcej:

www.nemy.pl

www.facebook.com/nemyprzezen

www.fonografika.pl

Komentarze

Komentarz