14 lutego na rynku pojawila się płyta uznanego w Polsce i nie tylko zespołu Pilár. – Płyta „Nasze poddasze” skierowana jest do wszystkich ludzi ciekawych nowych muzycznych doznań – deklaruje zespół. Album promowany jest singlem „Świt”, w którym gościnnie pojawia się wokalista Dżemu, Maciej Balcar

– Kompilacja przeróżnych stylów muzycznych, które gramy sprawia, że nasza muzyka to coś, co trudno określić jakimś istniejącym już stylem. W przestrzeni muzycznej, jak i słownej z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Anita Sajnóg, śpiew, fortepian. – Naszą debiutancką płytę promuje singiel „Świt”. Utwór powstał jako jeden z pierwszych, jeszcze w 2007 roku. Od zawsze wywoływał tak w nas, jak i w słuchaczach bardzo pozytywne emocje. Wiedzieliśmy, że kiedyś będzie promował naszą pierwszą płytę. Nadszedł czas realizacji nagrań. Narodził się pomysł zaproszenia Maćka Balcara do wspólnego zaśpiewania. Mieliśmy przyjemność spotykać się z Maćkiem podczas koncertów, znana była nam i ceniona jego wrażliwość muzyczna. Zechciał zaśpiewać i sprawił, że „Świt” stał się wyjątkowym dialogiem. Piosenka „Świt” jak i cała płyta Pilár „Nasze poddasze” skierowana jest do wszystkich ludzi ciekawych nowych muzycznych doznań. Polecam z czystym sumieniem – zachęca Anita.

„Świt” (klip)

Zespół Pilár to grupa muzyków, spotykających się i grających wspólnie od 2007 roku. Łączy nas przede wszystkim wspólna pasja, Miłość do Muzyki. I choć każdemu w sercu grają inne dźwięki, to projekt Pilár daje nam prawdziwe poczucie spełnienia – informują muzycy. Mają na koncie setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, a także wiele nagród, w tym m.in. pierwsze miejsce na Festiwalu im. Jana Kiepury w Sosnowcu (2008r.), drugie miejsce na Festiwalu im. Ryśka Riedla (2008r) czy też trzecie miejsce podczas Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008r.). Ochrzcili się hiszpańskim imieniem. Ich forma, to mieszanka jazzu, bluesa, czy samby. Treść definiuje ich imię, które oznacza filar. Bo o tym, co w życiu powinno być ważne i istotne można usłyszeć w ich tekstach. Ich każdy krok jest przemyślany, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty „Nasze poddasze”, której premiera nastąpi 14.02.2014r., a na której znajdzie się 14 utworów. Dzień Zakochanych też przypadkiem nie jest, bo temat miłości wielokrotnie pojawia się w ich piosenkach.

Preorder singla:
https://itunes.apple.com/pl/album/swit-feat.-maciej-balcar-single/id814967793
Więcej:
www.pilar.art.pl
pilar_22_malepolpilar „>www.facebook.com/zespolpilar

Komentarze

Komentarz