drugi_poczatek

Młody PSZ, przedstawiciel andrychowskiego podziemia, producent, jeden z artystów wytwórni RPS Enterteyement 11 maja wydaje swój debiutancki album zatytułowany „Drugi początek”. Muzyk dał się już poznać oficjalnie jako producent na jednej z płyt Rycha Peji

– Planowaliśmy wydać debiut Młodego PSZ jeszcze w kwietniu, jednak z uwagi na to, że robimy wówczas sporo premier kolejnych płyt naszych pozostałych artystów, nie chcieliśmy by ten ważny debiut w natłoku przepadł – mówi Rychu Peja, właściciel RPS Enterteyment. – Poza tym, nie tylko my wydajemy w kwietniu, zapowiada się naprawdę gęsty miesiąc. Da nam to także trochę więcej czasu, by dopracować plan promocyjny oraz wydawniczy – dodaje.

Młody PSZ, jako producent muzyki dał się poznać szerszemu gronu słuchaczy, tworząc podkład do utworu „Regulamin zabijania” na płycie „Styl życia G’N.O.J.A” RPS. – Już wówczas dostrzegłem olbrzymi potencjał, jaki tkwi w tym artyście – mówi Rychu Peja. – Młody PSZ jest bardzo pracowity, dużą uwagę poświęca detalom, mocno skupia się na brzmieniu. Bardzo doceniam ten styl pracy i jestem przekonany, że jej efektem będzie naprawdę udana produkcja. Już wkrótce podamy datę premiery pierwszej płyty tego artysty – dodaje.

„Regulamin zabijania” (prod. Młody PSZ), nieoficjalny klip ze zwrotką Gandziora:

– Wierzę, że dałem z siebie wszystko, tworząc materiał na swoją pierwszą oficjalną płytę – mówi Młody PSZ. – Cieszę się, że ta płyta jest w 100% moja, sam napisałem teksty i sam stworzyłem podkłady i właśnie, dzięki temu klimat płyty jest taki, jaki chciałem żeby był. To wszystko w całości dobrze brzmi i dobrze się tego słucha. Wszystkie podkłady zostały zrobione przeze mnie  na klasycznym samplerze MPC 2000 xl, wokale zostały zarejestrowane w Salut studio. Gościnnie na płycie pojawili się Husar z Libiąża, Wojtas WLB z Woliborza, moje ziomki ze składu BPC czyli Duban i Pajonk oraz mój brat Pszczoła w tytułowym kawałku  „Drugi początek”. Skrecze zrobił Pan zimna Łapa. Ta płyta jest mocno podziemna, tworzyłem ją trochę czasu i przez ten czas przewijał się różny klimat i nasuwały się różne spostrzeżenia i z tego wynikło 16 kawałków, które odzwierciedlają moją osobę i mój rap. Klimat, jaki przewija się na płycie nie jest jednostajny. Jest hardkor, jak np. w przypadku nagrania z Dubanem czy z moim bratem, jest chillout, jak w przypadku nagrania z Husarem i Wojtasem WLB, i jest też nawet jeden naprawdę mocny klubowy numer, w którym odważyłem się nagrać śpiewany refren – żartuje muzyk.

_mg_1303

Młody PSZ to utalentowany MC i producent pochodzący z Andrychowa powiązany z zespołem BPC. W roku 2008 nagrał wraz z KLP jako BPC płytę: „Legalna Kopia”. W tym samym 2008 nawiązuje współpracę z Peją, która owocuje wyprodukowaniem muzyki do utworu „Regulamin zabijania” z płyty „Styl życia G’N.O.J.A”. Zagrał kilkanaście większych koncertów m. in: w Krakowie, Poznaniu i Tarnowie. Cały czas tworzy na klasycznym MPC 2000xl, nie używając nowszych brzmień robi charakterystyczne podkłady w oldscholowym klimacie. – Perkusja, sampel, bass, tak naprawdę czasem tylko tyle trzeba, żeby zrobić naprawdę dobry bit – tak sam wyjaśnia Młody. – Co do rapu, to nie staram się kopiować stylu od innych. Styl, który usłyszycie został wypracowany tu w Andrychowie w podziemiu” – dodaje.

Premiera płyty „Drugi początek” 11 maja. Album ukaże się nakładem RPS Enterteyment, za dystrybucję wydawnictwa odpowiedzialna jest Fonografika.

Więcej:

www.youtube.com/user/MlodyPSZnr1

www.rpsenterteyment.com

Komentarze

Komentarz