Tomasz Ch. — pseudonim „Chada” — nie żyje

Tomasz Ch. pseudonim „Chada” nie żyje. Jak poinformowała w poniedziałek katowicka „Gazeta Wyborcza”, polski raper zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, do którego został przewieziony z placówki w Mysłowicach. Trafił tam po urazie kręgosłupa, który według śledczych powstał w wyniku upadku z okna na trzecim piętrze.

RadioZET.pl otrzymało oficjalny komunikat od Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku w sprawie śmierci „Chady”. Placówka poinformowała m.in. o przyczynie zgonu polskiego rapera.

— Informujemy, że pacjent nie był hospitalizowany w Szpitalu w Rybniku i nie był jego pacjentem. W dniu 18.03.2018 r. o godz. 8:06 zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście Policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. Podczas transportu medycznego zaobserwowano niestabilność stanu zdrowia pacjenta. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł. W okolicach godz. 8:15 doszło do zatrzymania krążenia i natychmiast podjęto akcję reanimacyjną, którą prowadzili lekarz i dwóch ratowników karetki WPR przy pomocy lekarza i ratownika Szpitala w Rybniku. Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować. O godz. 8:45 stwierdzono zgon. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku niezwłocznie powiadomiła Komendę Policji w Rybniku oraz prokuratora dyżurnego o zaistniałej sytuacji. Zaznaczyć należy, że śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia – informuje Justyna Szreter, rzecznik prasowa szpitala.

Szpital przypomina także, że wszystkich pracowników placówki obowiązuje tajemnica lekarska. Dane na temat poszczególnych pacjentów są chronione prawem.

– Pytania o szczegóły sprawy należy kierować do Szpitala w Mysłowicach, gdzie pacjent był hospitalizowany i przebywał dłużej oraz do Prokuratury, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Szpital w Rybniku współpracuje z Prokuraturą w celu wyjaśnienia sprawy. Dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Rybniku składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim pacjenta z powodu jego śmierci. – dodaje Szreter ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Śledztwo w sprawie śmierci Tomasza Ch. pseudonim „Chada” prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Źródło http://www.radiozet.pl/Muzyka/Tomasz-Ch-pseudonim-Chada-nie-zyje-komentarz-szpitala-psychiatrycznego

Komentarze

Komentarz