kaczor

Events4youUK i we współpracy z MVP Records – niezależną wytwórnią, która powstaje na potrzeby wydawnicze albumu ” Most Na Rzece Odkupienia ” , a także z myślą o kolejnych projektach Kaczora – Gracza Z Numerem Pierwszym, (która oficjalnie wystartuje z dniem premiery nadchodzącego albumu) przedstawiamy front okładki. 

„Most Na Rzece Odkupienia”, to zaraz po „Bard`zie” Lukasyna mocno przeze mnie wyczekiwana płyta w ostatnim czasie. Przede wszystkim, dlatego, że nie będzie to z pewnością krążek powielanych do nieskończoności utartych schematów. Będą teksty przepełnione ostrością szczerości, dojrzałością i pewnością bądź co bądź pewnością siebie, uświadamiając dosadniej słuchaczom, kto jest Graczem z nr. 1, ALE przede wszystkim zauważymy – usłyszymy na niej uczyniony znaczny progres od wydania w 2010 r. Kaczora Jego pierwszego solowego albumu „Przyjaźń, Duma, Godność” techniczny … i nie tylko.
Upłynęły 4 lata od ostatniego wydawnictwa Kaczora „Przyjaźń, duma, godność”, można by było powiedzieć, że całkiem sporo, jednak już jestem niemal pewna, że płyta ta zdobędzie dużo nowych sympatyków / słuchaczy, a starych z pewnością nie zawiedzie.
Do tej pory poznaliśmy oficjalnie dwa single wywodzące się z tej płyty: „Odkupienie”, czyli pierwszy singiel, do którego został także zrealizowany video klip, na którym słychać mocno wypracowane technicznie flow. „Odkupienie” , a zarazem cały materiał „Most Na Rzece Odkupienia”, to nic innego jak spisany Kaczora „własny elementarz prawd”, z który częściowo już w tym singlu przybliża zarys całości materiału :

– „Kaczka wraca
To moja miłość i praca
Choć perypetii zawiłość
Dziś poza normy wykracza
Dużo zmieniło się u mnie, zaznaczam jedno
Nadal dla gracza to sedno – zadać kłam bredniom,”

– „Kaczor przestał się byczyć znów,
W pończochę krzyczy znów,
Współzawodniczy zuch,
Cały i zdrów, choć słuch zaginął o mnie na moment,
Dziś piszę kolejny sonet – nie z miłości do monet,”

– „Wracam silniejszy, pierdolę przeszłość,”

– „Zostawiam za sobą wszystko,
Tworzę nową przyszłość,”

– „Będę robić kolejne płyty wzbudzając podziw, (…) Styl mam znakomity, z Łazarza się wywodzi,”

– „Ja naprawdę już nie czekam, będę wymiatał – przyrzekam!”

– „Na bicie fruwam jak motyl, a wersem żądlę jak szerszeń”

Zaś drugim singlem tym razem w wersji audio jest numer pt. ” A Na Imię Mam…”, do którego gościnnie dograł się Kajman, to obraz, przedstawienia siebie jako – Żywa kultura HIP-HOPU, poszerzając o jej elementy.

– ” Jestem wytrawnym graczem
Jestem oddanym fanem, który pod sceną skacze.
Czasem bezczelnym chamem, co wypluwa jad w sieci
Beznadziejnym tekściarzem, co rozsądkiem nie świeci”

– „Jestem kulturą graczy, chodź zagraj ze mną w grę tą
a moim domem, jest bruk, ulica, beton
dziś tańczę z mikrofonem, winylem i farbą
tym co gardzą mówię „Idź stąd”,
a na imię mam Hip-hop!”

– „Pragnę łączyć, nie dzielić”

klika słów o rap grze : – „Dziś nie wierze swym oczom, ilu w tej grze skurwieli”

– „Daję ludziom odskocznię, jestem ciętą ripostą”

– ” W sobie dobro i zło mam, składam się z elementów ”

zaś Kajman – „W końcu gdzieś w slumsach wyrzucili mnie na ulicę
Rozbijając się na cztery części
Widząc to biedni posklejali elementy,
w końcu nadając mi imię
„Hip Hop” ”

Premiera kolejnego singla pt. ” Wiem Kim Jestem” , do którego powstał również klip jest przewidziana na koniec sierpnia/początek września. Gościnnie w refrenie usłyszymy Justynę Krówczyńską – Jabłońską znaną również jako Ina.
Ina, to bardzo ciekawa, z charyzmą Artystka – wokalistka/piosenkarka, mocno związana sercem z miastem Poznań. Ina obecnie współtworzy duet chórku podczas występów/koncertów Sylwi Grzeszczak i pracuje obecnie nad wydaniem swojej pierwszej solowej płyty.
Miałam okazję usłyszeć ten numer przedpremierowo. Dla mnie to póki co faworyt ! Cały refren wykonany przez Justyne i Jej głos na dobre ulokował się w głowie i długo nie dawał za wygraną  ( co w efekcie spowodowało ciągłe nucenie pod nosem hihi  )
Ine usłyszymy również w kawałku pt.: „Gdy Słowa Nie Przychodzą”.Prócz wyżej wymienionych gości na albumie znajdą się m.in. tacy goście jak: Słoń, Shellerini, Ry23, Koni, Rafi, Ero, Trzeci Wymiar i Paul Wall.
Album składający się z 16stu utworów.
Zapraszam do zakupu fizycznej wersji płyty. Preorder albumu wystartuje 25 sierpnia na stronie unhuman.pl, zaś premiera sklepowa odbędzie się 20 września.

 

Komentarze

Komentarz