PIŁA 22.03 maly
,,Piła to kolejny przystanek wrzesińskiego rapera – Kubiszewa, która zawita tam wraz z materiałem, z ostatniej płyty „Rachunek jest prosty”. Wraz z nim przyjedzie także reprezentant RPS Enterteyment Kobra. Koncert odbędzie się 22 marca w klubie Barka przy ul. Wodnej. Cena biletów to 20 zł, zaś w przedsprzedaży 25, będą one dostępne w sklepie muzycznym DEMO oraz klubie. Wsparciem dla głównych wykonawców będzię zespół Monumatik, Pinia/Kraku,Stryju/Mord oraz Kora/Mikey&PMG/PP.
Rezerwacja biletów pod adresem: kubiszewkoncerty@gmail.com

Informacje o artystach:
Kubiszew
raper z Wrześni, który szturmem zdobywa fanów z całego kraju. Pierwsze swoje kawałki nagrał w 2001 roku, na bicie jednego z czołowych producentów młodego pokolenia Julasa. W 2002 roku wspólnie z zespołem Desant nagrał swój pierwszy lokalny krążek. Praca z zespołem niosła ze sobą kolejne projekty. Raper od zawsze współpracował z zespołem AIFAM, udzielając się zarówno na krążkach jaki i na koncertach. W 2009 roku nawiązał współpracę z Dj Show’em i wspólnie z Julasem wydał płytę pt. ,,To Paranoja Skarbie’’. Teledysk powstały do jednego kawałka z tej płyty ,,Ławkowy Styl’’, swoją jakością obrazu wysoko podniósł poprzeczkę powstającym w tym czasie klipom.
Kolejny raz swój talent sceniczny, charakterystyczny wokal połączony z umiejętnością â ’dryfowania’’ na bicie Kubiszew ujawnił w 2011 roku, kiedy wydał płytę pt. ,,Towar Z Górnej Półki’’. Ten długo oczekiwany krążek zwierał 16 utworów z klasycznym brzmieniem oraz ciekawą obsadą featuring-ów: PEJA,PALUCH,MROKAS,RAFI,KONI,GEDZ; wydane na tej płycie kawałki takie jak ,,Wolność Nie Zna Granic’’, ,,Prawda, Ludzie, Hip-Hop’’, ,,Fakju’’ zdobyły uznanie wśród fanów rapera. Po licznych koncertach na terenie całego kraju oraz częstym udzielaniu się gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych raperów Kuba nie począł na laurach i intensywnie pracował nad kolejnym projektem.
22 czerwca 2012 roku ukazał się album ,,Rachunek Jest Prosty’’, który powstał dzięki współpracy z niezwykle utalentowanym warszawskim producentem ZBYLEM, który nie tylko wyprodukował wszystkie kawałki na płytę, ale również odpowiada za brzmienie, mix i mastering. Producent jak zawsze powstawiał na klasykę, która w połączeniu z warstwą liryczną, za którą odpowiada Kubiszew, pozwoliła albumowi osiągnąć spójny klimat.

Maciej Kobra
swoją przygodę z muzyką rozpoczął w roku 1999. Dograł wówczas zwrotkę na album nie istniejącej już poznańskiej ekipy PST. Na kilka lat zniknał ze sceny by w roku 2003 powrócić z undergroundowym albumem „Strzał W Dziesiątkę”, który w Wielkopolsce odbił się dużym echem. Kolejnym projektem, który wyszedł spod ręki Kobry był Mixtape Vol.1, na którym artysta zaprezentował świeży styl rapowania na dobrze znanych amerykańskich beatach. W przygotowaniu były dwie kolejne płyty: „Klasycznie”, którą Kobra nagrywał z innym raperem – Oldasem oraz nagrany w duecie z Dj’em Simo „Mixtape Vol.2”. Jako pierwszy wbrew zapowiedziom ukazał się „Mixtape 2”, który stworzył idealny grunt pod tytuł na który czekało już wielu słuchaczy. W roku 2006 światło dzienne ujrzała płyta Kobra/Oldas – „Klasycznie”, która do dziś jest uważana za najlepszą produkcję duetu i z pewnością jeden z najlepszych „nielegali” w Polsce. Dwa lata po „Klasycznie” na półki trafiła EPka Kobry i Oldasa, na której znalazło się 8 dopracowanych numerów. W międzyczasie Kobra nagrał kilkanaście gościnnych zwrotek u mniej lub bardziej znanych artystów (Rychu Peja, WSRH, Wisnix, Erijef Massive,Rena…) i zagrał dużo koncertów (głównie na terenie WLKP). Na początku roku 2009 rozpoczęły się prace nad albumem „Na Żywo Z Miasta Grzechu”, który początkowo miał być kolejnym undergroundowym wydawnictwem, jednak styl, teksty i osobowość Kobry spodobały się samemu Peji, który zakładając wytwórnię RPS Enterteyment postanowił zadbać o artystę i album „Na Żywo Z Miasta Grzechu” od strony wydawniczej. W czerwcu 2010 światło dzienne ujrzał pierwszy singiel wydany w RPS Enterteyment – „Witamy W Mieście”. Do utworu został nakręcony również teledysk, którego liczba wyświetleń tylko na jednym z kanałów Youtube sięga prawie pół miliona. Najnowszy album to zbiór 15 starannie wyselekcjonowanych utworów, nad którymi prace trwały prawie dwa lata. Wśród gości możemy usłyszeć czołówkę polskiej sceny rap i r&b: Onar, Stasiak (2Cztery7), Peja,Peerzet Paluch, My-Key i inni. Za stronę muzyczna odpowiada pierwsza liga polskich producentów, np. Kixnare, FulS, Donatan, SherlOck, DNA czy też Dj Creon. Kobra często towarzyszy Peji podczas tras koncertowych zarówno polskich jak i zagranicznych. Jego występy są pełne energii i pozytywnych wibracji. Na koncertach autorskich Kobrze towarzyszy Oldas – raper/hypeman. Obecnie Kobra i jego ekipa promują album na terenie całego kraju i niektórych zakątków europy. pracuje nad kolejnym albumem!”

Komentarze

Komentarz