W sieci pojawił się niezwykły wywiad z pierwszymi przedsiębiorcami polskiego rap biznesu. Krzysztof „KNT, Kozanostra” Kozak, legendarny wydawca, właściciel wytwórni RRX (teraz RRX Desant) oraz Ryszard Lenar, który wprowadził pierwsze polskie szerokie spodnie – to oni mieli wpływ na kształt i ubiór środowiska hio-hopowego w latach dziewięćdziesiątych. Jak to wspominają?
Na tę unikalną rozmowę zaprasza Dea, prowadząca cykl wywiadów w PlenerTV. – To odcinek specjalny, poświęcony ludziom przedsiębiorczym, którzy poprzez swoje pionierskie pomysły przyczynili się nie tylko do rozwoju rodzimej branży muzycznej czy tekstylnej, ale na trwałe wpisali się historię pokolenia które dorastało w latach 90′ tych – mówi. Krzysztof „KNT, Kozanostra” Kozak, legendarny wydawca, właściciel wytwórni RRX (teraz RRX Desant), wydał w roku 1995 kontrowersyjne demo Nagłego Ataku Spawacza i Peji „Anty”, na którym został zdissowany Liroy. Nazywany często polskim Sugh’em Knight’em, nie tylko przez niekonwencjonalne metody działania, ale podobnie jak Amerykanin, zgromadził czołówkę raperów rodzimej sceny Hip-Hop takich jak. Tede, Pih, Borixon, WSP, Onar, Pęku czy Procentee. Z drugiej strony, Ryszard Lenar, który w 1993 roku wprowadził na polski rynek pierwsze szerokie spodnie typu „baggy”. Jak sam wspomina, zainteresowała go moda tancerzy breakdance, ale to rolkarze i wszelakiego rodzaju skejci zostali największą grupą odbiorców spodni popularni nazywanych „Lenarami”. Z małego biznesu, powstała pierwsza polska marka odzieżowa tylko dla młodzieży, która na stałe zapisała się w polski krajobraz lat 90’tych. Lenar zainspirował wielu ludzi, nie tylko do tworzenia podobnych marek, ale również rzesze muzyków, którzy wspominając młodość w swoich tekstach, używają tych spodni jako metafory upływającego czasu. Zapraszam!

Krzysztof KNT Kozak / Ryszard LENAR (wywiad 2012) w PLENER TV

Nowy sezon PLENER TV, to formuła dwuczęściowych odcinków, realizowanych w nowym studiu Rapportal i zgodnie z konwencją w plenerze. Przed odbiorcami jeszcze więcej gości, a razem z nimi, rozmów na temat muzyki i kultury. Od kwietnia ubiegłego roku PLENER TV zaprezentował blisko sto wideo rozmów z czołowymi oraz poczatkującymi przedstawicielami sceny hip-hop w kraju.

Komentarze

Komentarz