Wspólny album Popka i Matheo w niespełna tydzień po sklepowej premierze zdołał przekroczyć próg pozwalający na przyznanie statusu złota. Niebawem informacja zostanie oficjalnie potwierdzona przez ZPAV. 

 

„Król Albanii” pojawił się na półkach sklepowych 29 stycznia, już przedpremierowo spotykając się ze świetnym przyjęciem słuchaczy, co przełożyło się na świetną sprzedaż albumu. Krążek promowany był m.in. przez takie single jak „Wodospady”, „Każdy z nas” czy „Różni nas wiele” z gościnnym udziałem zespołu Rootzmans,

 

Album cały czas dostępny jest we wszystkich dobrych sklepach muzycznych oraz na www.preorder.pl

                                                    

 

Po komercyjnym sukcesie Gangu Albanii oraz wielu innych zwariowanych projektach, Popek decyduje się na wydanie kolejnego solowego albumu. Wespół z czołowym polskim producentem, znanym z długotrwałej współpracy z m.in. Sobotą i DonGuralesko – Matheo –  Król raczy nas swoim najdojrzalszym i jednocześnie najbardziej szalonym krążkiem.

Król Albanii i Szopen Rapu łączą swoje siły, a to co powstaje w wyniku tej kolaboracji, to dawka świeżej i wymykającej się wszelkim szufladkom muzyki. Popek – jako raper o niezwykle szerokich muzycznych horyzontach – spaja ze sobą uliczne korzenie wraz z niesamowitą melodycznością. Tym samym dostajemy płytę – z jednej strony – pełną ciężkiego i osobliwego przekazu, z drugiej – wypchaną po brzegi zapadającymi w głowie utworami o nośnych refrenach i chwytliwej linii melodycznej. Nie brak tu również specyficznego dla Króla poczucia humoru, które miesza się z głębszymi refleksjami człowieka żyjącego na co dzień jedną pasją – muzyką.

Popek – postać zdecydowanie nadająca kolorytu polskiej scenie muzycznej. Po wieloletniej przygodzie z korzennym, ulicznym rapem, podczas aktywności w znanej krakowskiej ekipie Firma, artysta postanowił rozpocząć szeroko zakrojoną działalność muzyczną. Kojarzony głównie z Hip-hopem, nie boi się eksperymentować, czego efektem są numery bluesowe, rockowe jak i również zawierające dużą dozę muzyki elektronicznej. Wespół z producentem, z którym zna się od lat – Matheo – postanowił dać słuchaczom płytę, która w pełni oddaje to, co do tej pory grało w jego sercu.

O warstwę muzyczną albumu „Król Albanii” zadbał Matheo – jeden z czołowych polskich producentów, znany w środowisku hip-hopowym nie od dziś. Muzyk pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego kojarzony jest przede wszystkim ze świeżego podejścia do rapu i zaszczepiania na rodzimym gruncie nowoczesnych rozwiązań, które charakteryzują mainstreamowy rap zza oceanu. Nie jest to jego pierwsza przygoda z Popkiem. Duet już wcześniej dał się poznać m.in. ze wspólnego, luźnego numeru „Dirty Diana”, który podbił Internet i stał się nieodłącznym elementem wielu imprez. Artyści współpracowali również przy wcześniejszych, solowych projektach Popka.

Króla wsparli gościnnie Borixon, Bracia Figo Fagot, Wini, Rootzmans oraz zagraniczny gość – Stitches.

Autorem oprawy graficznej jest Tomasz Bojar.

Komentarze

Komentarz