Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach projektu
#ŚwidnickieRecenzjeMuzyczne (http://bit.ly/recenzjeSOK),
dzięki któremu to Wy decydujecie o repertuarze ŚOK!

KęKę Radom [hip-hop]

29 września 2017 (piątek)

start: 20:00 (wstęp 19:30)

Świdnica, Klub Bolko ŚOK, pl. Grunwaldzki 11

bilety: 40 zł / 50 zł (przedsprzedaż / w dniu)
sprzedaż w Ticketpro i Informacji Turystycznej (Świdnica)
on-line: www.ticketpro.pl/muzyka/hiphop-rnb/1963948-keke.html

szczegóły: www.sok.com.pl/keke-koncert/
strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/1113563252121455/

KęKę pojawi się u nas dzięki zgłoszonej przez Kacpra Kurzydło recenzji albumu „Trzecie Rzeczy” (do przeczytania poniżej). Zapraszamy wszystkich na koncert oraz do zapoznania się z regulaminem i przesyłania własnych recenzji do kolejnej edycji projektu!

“Trzecie rzeczy”, trzecia legalna płyta KęKę. Muzyk wypuścił materiał, który jest tak uniwersalny, że trafi do każdego.

KęKę – Piotr Siara – jest czołowym polskim raperem. Pochodzi z Radomia, do którego nawiązuje w swoich tekstach. Ma za sobą jedną złotą i dwie platynowe płyty. Więcej o ostatniej napiszę poniżej.

Premiera “Trzecich Rzeczy” miała miejsce 16 września 2016, a już po tygodniu album osiągnął miano platynowej płyty. Kawałek “Nic już nie muszę”, do którego bit stworzył 16 latek (!) – KubiProducent – osiągnął osiem milionów wyświetleń na YouTube, co czyni go trzecim najpopularniejszym utworem z tej płyty (po “Presji” i “Smutku”).

KęKę często w swoich kawałkach porusza tematykę motywacji i to niekoniecznie w sporcie, lecz na wszystkich płaszczyznach życia. Mówi, by się nie poddawać i zawsze wierzyć, bo wszystko jest osiągalne. Posłużę się cytatem: „I choć to nie miało prawa się udać, nikt nie stawiał na mnie grosza, a co gorsza nie wierzyłem sam w cuda, wierzę teraz!”. W rapie najważniejszy jest przekaz i dzięki różnorodności materiału, na krążku każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście “Trzecie Rzeczy” bardzo poruszają, ponieważ pokazują w dużej części moje życie, przez co bardzo łatwo jest mi zrozumieć przekaz i nauczyć się stawiać czoła codziennym „rzeczom”.

Autor recenzji: Kacper Kurzydło

Komentarze

Komentarz