21.04.2018 r. (sobota) godz. 19.00
MCK MAYDAY Głogów ul. Perseusza 11

KONCERT:
KALI
RETO
2razy0

Bilety:
przedsprzedaż – 30 zł/osoba
w dniu koncertu – 40 zł/osoba

Do nabycia: Biuro Obsługi Klienta MOK, Pl. Konstytucji 3 Maja 2, 67-200 Głogów, tel. 76 833 65 74; MCK Mayday, ul. Perseusza 11, 67-200 Głogów, tel. 76 853 41 73 oraz ekobilet.pl

 

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/1198176046985590/

Kali – raper z Krakowa, mieszkający w Katowicach. Jest znany przede wszystkim z występów w zespole Firma, którego był współzałożycielem) i założeniem zespołu Ganja Mafia wraz z wytwórnią płytową Ganja Mafia Label. Solową działalność artystyczną prowadzi od 2011 roku. Kali współpracował z takimi wykonawcami jak: Bosski Roman, Paluch, Popek, Hemp Gru, Dixon37, Slums Attack i WWO.

Kali zaczął rapować w 1998 roku. Zadebiutował własną zwrotką do utworu Co Ty Na To grupy Intoksynator. Niedługo później dołączył do zespołu INS. Nie będąc zbyt długo w Indoksynatorze, Kali rozpoczął współprace z Tadkiem z DMF, z którym razem założył zespół Firma. W międzyczasie do zespołu dołączyli Bosski Roman, Popek i Pomidor. W 2001 roku, sąd skazał Marcina Gutkowskiego na pół roku pozbawienia wolności, przez to nie wystąpił na Pierwszym Nielegalu Firmy. W 2002 roku, Kaliego skazano na dwa lata pozbawienia wolności za kradzieże. Karę tą odsiedział w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Podczas pobytu w więzieniu, Kali tworzył podkłady muzyczne do utworów Firmy i ukończył szkołe zawodową uzyskując zawód ślusarza. Już z udziałem Kaliego wydano pierwszy legalny krążek Firmy Z dedykacją dla ulicy. Później raper uczestniczył we wszystkich utworach Firmy. W 2009 Kali utworzył markę Ganja Mafia, mimo że wraz z pozostałymi członkami Firmy był właścicielem Firmy JP, będącej dystrybutorem ubrań marki JP.

W 2010 z bliżej niewyjaśnionych powodów Kali, opuścił zespół Firma. Wraz z odejściem Firmy raper przeprowadził się do Katowic, i rozpoczął prace nad swoim pierwszym solowym albumem pt. 50/50, który został wydany 21 maja 2011, nakładem jego własnej wytwórnii Ganja Mafia Label. W powstaniu płyty prócz samego rapera, było zaangażowanych 50 osób, producentów muzycznych i raperów, którzy wystąpili gościnnie. Wsród wielu gościnnych raperów, nie było ani jednego członka Firmy. W 2012 opublikowano drugi solowy album Kaliego pt. Gdy Zgaśnie Słońce. Album trafił na 2. miejsce w zestawieniu OLiS, a w przeciwieństwie do poprzedniej płyty jedynym gościem był DJ Feel-X, będący odpowiedzialny za cuty w kilku utworach. W utworze Żyje zamiast polec, miały się znajdować zwroty skierowane do członków Firmy. Na ten utwór Firma odpowiedziała dissem na Kaliego Filar z Waty. Na ten kawałek Kali odpowiedział 10-minutowym singlem Sam tego chciałeś, gdzie większość sformułowań było skierowanych do Bosskiego Romana. Ostatecznie wynik tego beefu został nierostrzygnięty. W 2013 we współpracy z Paluchem, Kali wydał album Milion Dróg do Śmierci, który wydano nakładem wspólnych wytwórnii obydwóch raperów: B.O.R Records i Ganja Mafia Label. Album otrzymał certyfikat złotej płyty, i jest uważany za jedno z największych dokonań artystycznych obydwóch artystów.

W 2013 roku Kali wraz z Kacprem z zespołu HTA i członkami formacji Fonos (Ruby, Felipe, GMB), założyli zespół Ganja Mafia, a w tym samym roku wydano pierwszy album grupy pt. Wiesz Co Się Kruszy, który trafiø do 49. miejsca zestawienia OLiS.

10 października, także 2014 roku ukazał się album Kaliego oraz producenta muzycznego Gibbsa zatytułowany Sentymentalnie, który trawił na 2. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. 11 marca 2015 roku wydawnictwo uzyskało w Polsce status platynowej płyty.

24 grudnia 2015 roku odbyła się premiera album grupy pt. Wiesz Co Się Kręci, który trafił do 19. miejsca zestawienia OLiS.

22 kwietnia 2016 roku odbyła się premiera albumu koncepcyjnego Kaliego pt. Krime Story. 1 marca 2017 roku płyta uzyskała status platynowej.

07 kwietnia 2017 roku odbyła się premiera albumu Kaliego oraz producenta muzycznego Pawbeatsa pt. Chakra.

27 kwietnia 2018 roku na półkach sklepowych ma pojawić się najnowszy album Kaliego pt. V8T za produkcje całego albumu odpowiedzialny będzie FLVWLXSS.

ReTo – właściwie Igor Bugajczyk (ur. 23 kwietnia 1995r. w podwarszawskim Piastowie) – polski raper. Swoją karierę w internecie zaczynał w 2011 roku, aczkolwiek stał się rozpoznawalny dopiero w marcu 2015r. po wpuszczeniu do sieci utworu pt. „Minotaur”. W listopadzie 2017r. został wydany jego pierwszy debiutancki, a zarazem legalny album (nie mixtape) pt. „K R U K”.

Aktualnie artysta pracuje nad nowym albumem, który premierę będzie miał w bieżącym roku. Nazwa nie została jeszcze podana.

Raper koncertuje w całej Polsce, razem z przyjaciółmi, którymi są: Adrian (Hypeman), Kacper Homie oraz DJ Grucha. Wszystkich wymienił w singlu BLINDSQUA.

Artysta współpracował z takimi raperami jak: Borixon, Sitek, Solar, Białas, Quebonafide, Bedoes, WSRH czy PlanBe.

ReTo w swojej twórczości kładzie nacisk na wulgarne porównania, czy nawiązania do mitologii i popkultury.

Raper był trzecim uczestnikiem „Młodych Wilków 5” w 2017 roku. Sam uważa, że po samej akcji promocyjnej jak i po wywiadach większość ludzi przekonało się do niego.

Jego pseudonim prawdopodobnie pochodzi od skrócenia wyrazu Retoryk oznaczającego osobę, która potrafi zbudować swoją wypowiedź.

Raper posiada własną kolekcję odzieży – BLIND WEAR, stworzoną w kolaboracji z jego wytwórnią muzyczną – New Bad Label.

ReTo został „Raperem roku 2017″, w plebiscycie zorganizowanym przez portal Open-FM.

2razyo – grupa powstała w 2010 roku w Głogowie, w jej skład wchodzą Orient i Onhet. Projekt powstał w wyniku wieloletnich działań muzycznych. Pierwsze demo zostało wydane na przełomie 2010/2011 materiał w pełni autorski promowany klipem do utworu ,,Wewnętrzna potrzeba”.

Druga płyta 2razyO – Struktura (2014), nagrana i zrealizowana własnym sumptem w pełni niezależnie. Płyta nagrana w studiu Cztery Ściany Rekords przez Orienta i Onheta
to materiał zróżnicowany. Promowały go cztery teledyski: ,,Na szlaku 2″, ,,To nie w moim stylu” (obrazek z jednego z koncertów), ,,Żyje po swojemu” oraz ,,Normalna sprawa”. Obrazuję on graffiti z Głogowa poza małymi wyjątkami. Wykonanie teledysku jest trochę
undergrund’owe, ale też w zamyśle takie miało być.

3 Płyta grupy zatytułowana ,,Na patencie” została puszczona do obiegu w 2015 r. Na krążku znajduje się 15 w pełni autorskich utworów, gościnnie pojawiają się Awos (Pre Ekipa), Oleś RWS raper z Moniek oraz głogowski zespół Fuctory dogrywając gitary do utworu ,,Zaangażowanie”. Do płyty powstały 2 klipy.

2016 rok i kolejna płyta „Xyz”, kolejny autorski materiał, gościnnie w dwóch utworach pojawia się DJ Soina, poznański DJ znany miedzy innymi z zespołu WSRH oraz współpracy z Donguralesko. Do numeru Xyz powstał klip z jego gościnnym udziałem. Oprócz niego na płycie pojawia się Bunto, oraz lokalny DJ Hmc. Póki co płyta doczekała się 2 teledysków które można zobaczyć na youtube.
Ciekawostką jest również fakt, że ten album został wytłoczony również w edycji winylowej.

Komentarze

Komentarz