kocur mixtape

Razem mają 55 lat, ale wciąż wiedzą, co to znaczy serwować świeże mięso! Mowa o duecie Kocur X Boomer, który pod szyldem RPS Enterteyment wyda swój najnowszy mixtape. Duet kończy prace nad materiałem i zapowiada klipy

 

– Ustaliliśmy tytuł mixtape’u nawiązujący do tytułu naszej EP-ki („Surowe mięso”) Ten tytuł to „MixMięs” – informuje duet. – Kończymy nagrywać ostatnie numery. Pierwszy klip do wybranego utworu został już nakręcony a na naszym FB (www.facebook.com/kocurboomer) dostępna jest już fotorelacja zrobiona przez DJ. Danka, który wspiera również projekt od strony gramofonowej. Planowany termin ukończenia klipu to 28/29 lipca. Drugi klip do kawałka pt. „Skrzydła” będziemy robić za dwa tygodnie, mamy załatwione pozwolenia na wejście na dachy najwyższych budynków w Żaganiu i Zielonej Górze, więc będzie efektownie – dodaje Boomer.

 

Kocur i Boomer pochodzą z południa województwa lubuskiego. Oboje wychowali się na klasycznych, hip-hopowych produkcjach z Nowego Jorku. Muzyczna młodość przekłada się na obecne inspiracje. Boomer i Kocur to fani mocnych bębnów, tłustego basu i szczerej do bólu nawijki. – Słuchałem tego pół dnia i mówię: kurwa mać, dlaczego to nie jest w legalnym obiegu? – tak o ich ostatnim albumie „Surowe Mięso” wypowiadał się Rychu Peja, właściciel wytwórni RPS Enterteyment. I stało się. Kolejną produkcję Kocura i Boomera wyda właśnie poznański label.

Premiera nowego albumu planowana jest na koniec bieżącego roku. Już wiadomo, że nie zabraknie na nim klasowych gości i producentów. A przede wszystkim – osobistych, przemyślanych i mocnych numerów.

 

Boomer, rocznik ‘86. Obecny na scenie od ponad dziesięciu lat. Nigdy nie wydał solówki, ale nagrywał z grupą Inkorporacja oraz z młodym raperem Ask’iem. Ich wspólna płyta, wydana nakładem Stay True zyskała sporą popularność w hip-hopowym podziemiu. A na krążku zatytułowanym „Gdzie jest vibe?” pojawili się między innymi Kaze (USA), VNM czy LikeIke1.

Raper zagrał dziesiątki koncertów. Pełne energii występy na żywo to jego wizytówka. Boomera na scenie mogliście zobaczyć już między innymi we Wrocławiu w Zielonej Górze, w Opolu i Rybniku.

 

Kocur, rocznik ’85. Z kulturą hip hop związany od końca lat ’90, początkowo przez graffiti. Kilka lat później zaczął fristajlować na lokalnych imprezach rapowych. Pierwszy nielegal ze składem Korrba Kru wydał w roku 2005. Ma na swoim koncie garść nielegali oraz wiele luźnych numerów. Kilka lat temu zaliczył mezalians z muzyką reggae i dancehall, nawijając w lokalnych soundsystemach. Zagrał kilkadziesiąt koncertów w wielu zakątkach Polski. Współzałożyciel labelu Stay True.

 

Więcej:

www.kocurboomer.pl

www.facebook.com/kocurboomer

www.rpsenterteyment.com

www.facebook.com/rpsenterteyment

Komentarze

Komentarz