Kanał Step Records numerem 1 na YouTube. Dominacja opolskiej wytwórni na rynku w 2015 roku.

 

Za nami pierwsza połowa roku 2015. Z tej okazji wytwórnia Step Records przygotowała krótkie zestawienie, które pokazuje, jak do tej pory rozwijał się opolski label. Z dumą także oświadcza, że aktualnie posiada największy kanał YouTube w Polsce, zarówno pod względem subskrybentów jak i wyświetleń filmów, jeśli chodzi o wytwórnie hip-hopowe. Tym większe znaczenie tego faktu, jeśli wziąć pod uwagę, że aktualnie rap w naszym kraju rozwija się głównie za sprawą mediów internetowych.

 

Kanał YouTube Step Records aktualnie zrzesza już niespełna 1 200 000 subskrybentów. Od 2009 roku do tej pory pojawiło się tam około 1500 materiałów video. Łącznie liczą one sobie ponad 800 000 000 odsłon. Na samo pierwsze sześć miesięcy roku 2015 przypada około 300 000  subskrypcji oraz ponad 360 000 000 wyświetleń. Tym samym, Step Records zostaje w tym momencie niekwestionowanym liderem pod względem popularności kanału YouTube jeżeli chodzi o branżę hip-hop.

 

Ponadto, wytwórnia z Opola łączy w sobie wydawnictwo i coraz prężniej działającą machinę dystrybucyjną. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku, na ich koncie regularnie pojawiają się złote i platynowe wyrożnienia. Tylko za pierwsze półrocze 2015 wyróżnionych złotem zostało 7 płyt wydanych przez Step Records.

 

 

Chada  „Efekt Porozumienia”

 

ZBUKU „Życie Szalonym Życiem”

 

Pawbeats „Utopia”

 

ZBUKU „Że Życie Ma Sens”

 

Rozbójnik Alibaba & Jan Borysewicz „Bal Maturalny”

 

Gang Albanii „Królowie życia”

 

Dixon37 „Od Zawsze Na Zawsze” (weryfikacja ZPAV w trakcie)

 

Jednocześnie dwa z nich – „Królowie Życia” oraz „Bal Maturalny” – w bardzo szybkim tempie zyskały status Podwójnej Platyny (weryfikacja ZPAV w trakcie).  Podobnie sytuacja rysuje się z tytułami dystrybuowanymi przez Step Dystrybucję:

 

Varius Artist „Albo Inaczej”

 

Paluch x Chris Carson „Made in Heaven”

 

White House „Kodex V”

 

Ganja Mafia „Wiesz co się kruszy”

 

Ponadto w tym samym roku miano Platyny zyskała płyta Kali x Gibbs „Sentymentalnie”, która znalazła się w katalogu dystrybucyjnym opolskiej wytwórni.

 

Dotychczas na koncie wytwórni widnieje aż 14 złotych płyt, 3 platyny oraz 2 podwójne platyny. Tytuły dystrybuowane przez Step, to aż 11 „złot” (gdzie znalazły się takie tytuły jak Bisz „Wilk Chodnikowy”, Zeus „Zeus. Nie żyje” czy Ten Typ Mes „Trzeba było zostać dresiarzem”) oraz 3 platyny.

 

Gołym okiem widać, że rok 2015, choć zaledwie na półmetku, już wydaje się być najlepszym okresem w działalności opolskiej wytwórni muzycznej. Tym większy optymizm na myśl o kolejnym półroczu i nadchodzących licznych premierach, o których już wkrótce będzie głośno.

Już w tym momencie Step Records zapowiedziało  3 premiery, które ukażą się jesienią:

– 11.09 – Grizzlee / DrySkull – „Stadium Regenesis”

– 25.09. – Hukos – „Wielkie Wojny Małych Ludzi”

– 09.10 – Kajman „0#1”.

 

Tak wyglądają plany opolskiego labelu na najbliższe tygodnie. Już niebawem informacje o kolejnych premierach oraz nowych artystach.

Komentarze

Komentarz