To już 5 album nagrany przez rapera pochodzącego z jednego z najdalej wysuniętych na południowy wschód ośrodków miejskich Polski – Sanoka. KaeN swoją więź z Bieszczadami i Podkarpaciem podkreśla w kawałku „DOM” i „Zew”, w których oddaje hołd swoim korzeniom i tradycji tego regionu Polski. Oprócz klipów z Bieszczad, które można zobaczyć na kanale YouTube Altereggo Records teledyski nagrane zostały również na Bliskim Wschodzie i Islandii.

Album KaeN – 2020 otwiera świetnie przyjęty utwór „Nirwana”, który zwraca uwagę na to, że nikt ani nic nie jest w stanie zatrzymać nadchodzącego biegu wydarzeń, które mają doprowadzić do osiągnięcia szczęścia i równowagi duchowej. Dojrzałość i doświadczenie zdobyte w kolejnych latach wspinaczki po szczeblach życia pozwoliły stworzyć album różnorodny a jednak spójny pod względem przekazu. Kluczem do całości jest natura, zarówno jako piękno świata, który nas otacza jak i natura ludzka, której nieustannie towarzyszą często skrajne uczucia ukazane np. w utworze „Echo” nagranym z jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia – Ewą Farną.

Obok KaeNa gościnnie na albumie udzielili się Malik Montana i Kaz Bałagne we wspólnym numerze. „Salsa”. Tytułowa salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latyno-amerykańskim o pochodzeniu karaibskim, jednak w tym numerze przypomina raczej taniec danse macabra. W krótkich wersach i w swoim stylu raperzy przekazali odczucia związane z rzeczywistością, która ich otacza oraz doświadczeniami związanymi z używkami, pogonią za pieniędzmi i karierą oraz cenie jaką trzeba za to wszystko zapłacić.

Na płycie gościnnie pojawia się leganda Polskiego rapu – Rychu Peja w numerze Thanos. Kolejną niespodzianką na albumie jest utwór „Perfekcja” nagrany wspólnie z laureatką ósmej edycji The Voice of Poland – Martą Gałuszewską.

Jeszcze w marcu na kanale Altereggo Records pojawią się nowe klipy promujące album.

Płytę można zamówić tutaj

Komentarze

Komentarz