PrintGrupa KaCeZet & Fundamenty powraca z drugim, autorskim krążkiem. Oprócz członków zespołu pojawią się na nim Kamil Bednarek, Pezet oraz Pablopavo. Album „Dziennik Kapitana cz. I”, dostępny jest wyłącznie w serwisie streamingowym WiMP.

 

„Dziennik Kapitana cz. I” jest drugą płytą długogrającą KaCeZeta & Fundamentów. Pierwsza, ukazała się jesienią 2011 roku. Nowy album zawiera przebój „Fundamenty”, który tygodniami zajmował Listę Przebojów Trójki oraz singiel „Mistrz”, do którego nakręcony został nowoczesny teledysk wg scenariusza i w reżyserii Floriana Malaka. Kręcony był tego lata u podnóża Stadionu Narodowego w Warszawie a występowali w nim między innymi mistrzowie i mistrzynie gimnastyki akrobatycznej, break-dance-u i tricków na rowerze. No i oczywiście sam zespół, w którym poza KaCeZetem (Piotr Kozieradzki) oraz ojcem i synem Onaszkiewiczami, występują Alfred Laskowski na basie, Łukasz Bytner – klawisze oraz Polak-Węgier (w jednym) David Somló na dodatkowych instrumentach perkusyjnych.

 

KaCeZet & Fundamenty to interesujący przykład porozumienia ponad muzycznymi podziałami i pokoleniami. W tworzonej muzyce nietrudno znaleźć wpływy reggae, funku, jazzu, hip hopu a nawet szant. Cechuje ją niebywała prostota formy. Kompozycje są zgrabne, chwytliwe ale nie tandetne, zaś pisane przez KaCeZeta teksty w błyskotliwy sposób opowiadają o sprawach istotnych i trudnych.

 

Gościnnie na płycie pojawiają się Kamil Bednarek (znany także jako MaccaBraa), raper Pezet oraz Pablopavo, lider Vavamuffin.

 

„Dziennik Kapitana cz. I” promować będzie tura koncertów w całej Polsce odbywająca się przez wszystkie weekendy czwartego kwartału tego roku. Oficjalna premiera płyty zaplanowana jest na pierwszego października. Do tego czasu dostępna jest wyłącznie w muzycznym serwisie streamingowym WiMP pod tym adresem http://wimp.pl/album/22413641.

 

Lista utworów:

1. Przebudzenie

2. Fundamenty

3. Mistrz!

4. Czasownik

5. Obłęd

6. Niebyt feat. Pezet

7. Szum feat Pablopavo

8. Sztuka

9. Niech gadają feat. Kamil Bednarek

10. Wytrwale

11. Dziennik Kapitana

Komentarze

Komentarz