Jano_img_01_V6W tym miesiącu do wytwórni V6 oficjalnie dołączył Jano – raper z warszawskiego Wilanowa, znany słuchaczom jako reprezentant grupy OMP. Nowy album Jano „Alternatywy” jest już przygotowany do wyjścia. Na płycie znajdzie się 15 kawałków, 2/3 płyty wyprodukował przyjaciel Jano – Ra2n. Pozostała część to bity od Bambeera, URBa, Tymka, PaneRRa i oczywiście O$ki. Gościnnie na mikrofonach będziemy mogli posłuchać: Kritacziego, Nastyka, Bachora oraz FunkyFlow. Za śpiewanie będzie odpowiedzialna Pandorella. Patefony zajęli DJ’e: Anusz, Garfield oraz I-Flow.

Facebook Jano OMP:

https://www.facebook.com/pages/OMP/209549002406273?fref=ts

 

JANO:

Jan Nowak, Janowak’ka czyli po prostu Jano, rozpoczął swoją przygodę z hip-hopem w latach 90′, kiedy wraz z kumplem z podwórka – producentem Ośką – założył w 1996 roku grupę OMP (Olimpu Muzyczna Plejada).

W roku 1997 zespół wypuścił swój pierwszy nielegal „Kobieto wspaniała„, a już w 1998 roku wydali w wytwórni Asfalt Records swój pierwszy legalny album zatytułowany „Wilanów…zobacz różnicę„. Drugi, oficjalny krążek grupy „Dobra oferta” ukazał się w 1999 roku. Trzeci album, mimo iż był w przygotowaniu, nigdy nie ujrzał światła dziennego.

 

Jano współpracował z wieloma producentami  (między innymi DJ 600V, 2Q) oraz udzielał się na różnych projektach, związanych zarówno ze sceną mainstreamową jak i undergroundem.

W roku 2005 nakładem 50/50 ukazał się projekt „w Czerni i w bieli„, zrzeszający wielu warszawskich raperów, między innymi Jana OMP.

Najnowsza historia to udział w wielu projektach, koncerty oraz przede wszystkim przygotowania do wydania solowego albumu  „Alternatywa” pod szyldem V6.

O WYTWÓRNI V6:

Warszawska wytwórnia muzyczna V6 założona została przez DJ’a 600V w latach 90′. W tym roku miała miejsce jej reaktywacja, we współpracy z Grupą Nucity oraz z Life Is Music Entertainment. Wytwórnia na start przygotowała 6 albumów, plan wydawniczy jest zamknięty na kolejne pół roku. Na stronie wytwórni (www.v6.pl) rusza sklep online, z możliwością zaopatrzenia się także w część odzieżową spod szyldu V6.

Facebook V6

www.facebook.com/v6label

Facebook Jano OMP:

https://www.facebook.com/jano.ompwilanuf

Komentarze

Komentarz