Raper Dziki zasili coraz silniejszy skład wytwórni Peji RPS Enterteyment. Rychu  zainteresował się artystą przy okazji programu „Żywy Rap”, w którym założyciel Slums Attack jest jurorem

 – Twórczość Dzikiego znałem już wcześniej – mówi Peja. – Widziałem klip do „Potrafię latać”, słyszałem wspólne nagranie z WNM i Śliwą. Kiedy niespodziewanie, w ćwierćfinale zrezygnował z występu w Żywym Rapie, zaproponowaliśmy mu nagranie i wydanie płyty u nas. Nawet, gdyby Dziki nie wygrał tego programu, byłby jednym z tych, któremu zaproponowałbym kontrakt wydawniczy,  w życiu nie przypuszczałem, że sprawy potoczą się tak szybko – dodaje szef RPS Enterteyment.

Dziki, czyli Grzegorz Idzik pochodzi z Trzebini, rapem interesuje się od połowy lat dziewięćdziesiątych, aktywnie rapuje i produkuje od 2000 roku. Pierwsze zachowane kawałki Dzikiego pochodzą  z roku 2005, nagrane w domowym studio u Geniusza  „Życie bez systemu” , „Walcz”, „Według zasad” czy „Pseudo rodzice” pojawiły się na pierwszy nielegalu (2007 rok) . W 2010 nagrał  drugą płytę zatytułowaną „Na serca bicie”, która odbiła się pozytywnym echem w środowisku. W tym samym roku Dziki nagrał jeszcze jeden nielegal zatytułowany „OutTracks”.

W roku 2012 ukazała się trzecie nieoficjalna płyta Dzikiego zatytułowana „Niezależnie”, do której bity raper kupił z od wielu producentów z całego świata. W tym  samym roku poznaje chłopaków ze składu RPK – Dudka i Bonusa  i zostaje przyjęty do ekipy Ciemnej Strefy.  Z końcem roku Dziki wziął udział w programie „Żywy Rap”, gdzie po występie został pozytywnie zaopiniowany przez Peję. –  Był to ważny dzień dla mnie! – mówi Dziki. –  Usłyszeć pochlebne słowa z ust legendy polskiego rapu, na którego rymach się wychowałem. Z kilku powodów osobistych postanowiłem zrezygnować z udziału w programie i wysłałem płytę „Niezależnie” do Peji, który przyjął mnie w szeregi RPS Enterteyment. I tak spełnia się moje marzenie! – dodaje.

Więcej:

www.facebook.com/DzikiRapGra

www.rpsenterteyment.com

Komentarze

Komentarz