Na 3 dni przed premierą swojego solo, Hukos udostępnia nowy klip. Tym razem czas na numer z przymrużeniem oka, gdzie gościnnie w klipie pojawił się sam Bonus BGC. W utworze „Cały Twój Swag” za bit odpowiedzialny jest Teka. Album „Wielkie wojny małych ludzi” pojawi się we wszystkich dobrych sklepach muzycznych 25 września. Cały czas dostępna jest przedsprzedaż limitowanej wersji w pakiecie z bonusowym dyskiem w postaci blendtape Dj’a Fejma „Głodni z Natury 2.0”  na www.preorder.pl

Długo przyszło nam czekać na kolejny przystanek na drodze kariery białostockiego rapera. Po dwóch latach od wydania wspólnej płyty z Cirą pt. „Głodni z natury„, Hukos powraca z kolejnym albumem. „Wielkie wojny małych ludzi” to synteza klasycznego białostockiego brzmienia wraz z wykorzystaniem nowoczesnych trendów, z których raper wyciąga to, co najlepsze.

Płyta pełna jest barwnych i gorzkich historii z życia MC, gdzie mianownikiem wspólnym jest zderzenie się z szarą rzeczywistością, dorosłym życiem i ciemną stroną pasji, jaką jest rap. Hukos opisuje świat absurdu, w którym przyszło mu żyć, przemawiając w imieniu wielu młodych ludzi, codziennie walczących o swój byt i godne życie.

Niemałą rolę w inspiracji, jeśli chodzi o konwencję i klimat albumu, odegrała w życiu artysty dwójka legendarnych polskich aktorów.

Materiał ten jest swoistym hołdem dla dwóch wybitnych, choć niedostatecznie docenionych za życia aktorówJana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza. Znany pisarz, Janusz Głowacki, powiedział kiedyś, że „największym grzechem polskiej kinematografii było to, że nikt nie był w stanie napisać scenariusza na miarę skali ich talentu„.

Z uwagi na bardzo osobisty charakter płyty, liczba gości została ograniczona do minimum, przez co na albumie usłyszymy jedynie zwrotki Ciry, Peerzeta i KęKę. Za produkcję i nowoczesne brzmienie odpowiadają m.in. EljotSounds, Poszwixxx, 101 Decybeli, Ka-Meal, Juicy czy BobAir.

Komentarze

Komentarz