„Ludzie” to nowy album duetu HIFI, który jest esencją niepodrabialnej chemii artystycznej pomiędzy Dioxem i Czarnym.

 HIFI, czyli Diox i Czarny, reaktywując duet, w którym kilkanaście lat temu rozpoczęli swoją hiphopową podróż, wracając do korzeni własnej historii, dotarli ostatecznie aż do miejsca „gdzie to wszystko się zaczęło” – nie tylko dla nich osobiście, ale dla całej kultury hiphopowej. Do pracy nad nowym materiałem podeszli jednak inaczej niż w przeszłości – w trakcie nagrań wybrali się do USA po inspiracje

i odpowiednią perspektywę twórczą. Odwiedzili oba wybrzeża i kluczowe dla hiphopowej kultury miasta – Los Angeles i Nowy Jork. Efektem wyjazdu jest tryptyk wideoklipów HIFIMERICAN oraz ostateczne brzmienie albumu „Ludzie” – zróżnicowane tempa, melodie, zwalniające bity, które jednocześnie grają ciężkim trapowym basem oraz tłustymi dźwiękami złotej ery rapu. Zwrotki Dioxa z kolei często łamią tempo, brzmią melodyjnie, a jednocześnie zupełnie naturalnie i często surowo, co jest charakterystyczne dla tego rapera.

 

Na albumie nie ma rapowych gości. W jednym z numerów śpiewa Marysia Starosta – „Ostatni moment”
z jej udziałem to jedna z pereł w koronie tego albumu. Krążek oskreczował zaś Falcon1 – DJ na co dzień związany z ekipą JWP/BC oraz jeden z gospodarzy ostatniego Prosto Mixtape’u.

Album promują single „Tylko raz”, „Lawiny” oraz „Świat na barkach.

 

Płyta dostępny jest na prosto.pl (http://prosto.pl/shop/product/ludzie), w sieci salonów Empik oraz serwisach streamingowych (https://independentdigital.lnk.to/Ludzie)

Tracklista:

 1. Trochę więcej
  02. Ostatni moment feat. Marysia Starosta
  03. Puzzle
  04. Sztuczni ślepcy
  05. Tylko raz
  06. Zostajemy sobą
  07. Czarne słońce
  08. Świat na barkach
  09. Kool
  10. Starter skit
  11. Przechylane
  12. Wyrok (NNDS II)
  13. Lawiny

Komentarze

Komentarz