Kolejna edycja Festiwalu HIP HOP NIGHT w naszym mieście. W poprzednich edycjach zagrali m.: Peja, 52 Debiec, Slums Attack, DJ Decks, Kaen, Dedis. W tym roku organizatorzy zaprosili SŁONIA z nowym materiałem , ponadto zagrają OPAŁ, RAPOHOLIKA, PAVLORAPE oraz DEDIS & PRO

 

ZAGRAJĄ: SŁOŃ – Płyta BDF to kontynuacja dotychczasowych poczynań Słonia na polskiej scenie Rap. Na albumie usłyszymy dawkę lirycznych anomalii, położonych na produkcjach krajowych producentów. Krążek składa się z 14 premierowych Tracków autorstwa 9 producentów, a obok Słonia pojawi się 7 gości.

https://youtu.be/xZ-65I5w7oE

Gościnnie na płycie usłyszmy: Groove (Drown My Day), Blaze Ya Dead Homie,  Dejan, Penx, HZD/Hazzidy, Guzior oraz Oxon. Bity wyprodukowali: Dj Creon, Chris Carson, The Returners, Whithe House, Tmk Beatz, Mikser, Dyniak, Matheo, SSZ. Za skrecze odpowiadają Dj Soina oraz Dj Ace. Efekt końcowy bardzo ładnie gładzi musk – krótko w swoim stylu, podsumowuje płytę Słoń. 

DEDIS (Dawid Mullar)  – raper pochodzący z Mysłowic. Początkowo związany z ekipą BHL (BlokHauz Label), aktualnie działający w M.S.P.S. Tornado FLOW. Finalista pierwszej edycji programu „ŻYWYRAP!”.
Dyskografia:
- Dedis „EP 2013” (nielegal)

https://www.facebook.com/pages/Dedis/540140276026402?sk=timeline

 

Rapoholika – Raper Gliwickiej sceny muzycznej. Współpracuje między innymi z BC records z producentem X.max.X oraz SWR-em z miejskiego sound studio.Pierwsza premiera klipu była 1 stycznia 2015 do kawałka „Pasja” którego produkcją video zajęła się ekipa „Filmnati”. Kolejna premiera klipu odbyła się już po miesiącu 3 lutego do kawałka „Nie zapomnij” którego realizacja zajął się GULIwer filmy z którym Chacia Rapoholika podjął dłuższą współprace. 20 lutego na stronie urzędu miasta Gliwice został opublikowany wywiad z młodym artystom. Ku zaskoczeniu największym zainteresowaniem cieszy się kawałek „Ćpun” który został wrzucony do sieci 23 lutego 2014 a ukazał się bez Video Klipu. Na co dzień trenuję siłowo oraz sporty walki. Posiada uprawnienia trenera personalnego oraz trenera fitness i dietetyki. Z zawodu jest kucharzem na co dzień operatorem wózków widłowych. Aktualnie pracuję nad płytą – https://www.facebook.com/rapoholika

 

Pavlo/eRAPe – Właściwie Paweł Tkocz. Data urodzenia 12 październik 1998. Chorzowski raper, który ma na swoim koncie zagranych ok. 50 koncertów w całej Polsce. Nagrał 3 płyty pt. „Przez wiarę do marzeń”, „Nowy Rozdział” i „Radykalnie”. Rap zaczął w 2010 roku.

https://www.facebook.com/Pavloerapeoficjalnie?__mref=message_bubble

 

Opał – czyli Łukasz Opiłka, urodzony 7 kwietnia 1994 roku na czarnej ziemi w największej aglomeracji w Polsce – na Śląsku w miejscowości Chorzów. Rapem i horrorem interesował się od dziecka, głównie dzięki swojemu kuzynowi Fabianowi, który również tworzy muzykę oraz recenzuje filmy grozy pod pseudonimem Kabezecik lub w skrócie KBZ.To wszystko sprawiło, że 9 września 2012 wyszedł pierwszy solowy materiał Opała, EP’ka zatytułowana „Ostatni Najmniejszy Na Końcu”, na której znalazło się siedem utworów na genialnych beat’ach DJ Phonic’a . Do dzisiaj kawałki takie jak „Kołysanka” czy „Zwariowany Kataryniarz” uznaje się za najlepsze w całej twórczości muzycznej rapera.Obecnie Chorzowski raper pracuje nad swoim drugim solowym albumem, który jak wiemy będzie nosił tytuł „Oko”.Opał stale współpracuje z DJ Phonic’iem i większość beat’ów jak nie wszystkie zostały wykonane przez niego.

Dyskografia :
2012 – CichoCiemni
2012 – Ostatni Najmniejszy Na Końcu
2013 – Nawiedzony Cyrk
2014 – Oko

https://www.facebook.com/Opalhh/info/?tab=page_info

 

 

Informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1509136849387847/

2016.02.13 Slon Gliwice

Komentarze

Komentarz