OKLADKA_FRONTMC i rapujący producent, czyli Kopciu i Hesik. Wielu z Was pewnie spotyka się z tymi ksywkami pierwszy raz w życiu. Projekt duetu Dwie Twarze o nazwie „Zmień to” został objęty naszym patronatem.

W dobrze prezentującym się digipacku dostajemy album ze zbiorem 15 tracków. Od razu mogę zdradzić, że materiał nie jest mdły i monotonny. Niemal wszystkie podkłady wyprodukował Hesik (po jednym jest autorstwa Lopeza oraz ITeMa). Poniżej przedstawiamy krótki opis 50minutowego spotkania z muzyką Hesika i Kopcia.

Wprowadzające, spokojne „Oddaję Ci siebie” ma uświadomić nam, że powodzenie projektu zależy od tego jak praca artystów zostanie odebrana przez słuchaczy

. Z kolei numer „Media” dotyczy bardzo aktualnego tematu „uzależnienia” od internetu i „prania mózgu” przez telewizję; luźny, samplowany beat i swobodna nawijka nieźle się uzupełniają.

Track „Ziemia” to moja perełka – nie spotkałem się chyba jeszcze z kawałkiem o podobnej tematyce, Dwie Twarze opowiadają o tym co było na świecie przed naszą cywilizacją i jak niewdzięczni jesteśmy wobec Matki Natury. Ode mnie duży plus za powiew świeżości.

Łatwo wywnioskować o czym jest numer „Nasze historie”; Hesik i Kopciu sięgają do swojej przeszłości i początków w świecie hip-hopu.

Duże brawa należą się Lopezowi, który wyprodukował bardzo dobry, chilloutowy beat. „Wulkan emocji” to w moim ogólnym odczuciu przeciętny track, jednak sampel z utworu „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko jest niesamowity.

Kawałki „Rap gramy”, „Szczęście” i „Nic więcej” to najbardziej energiczne utwory; nieco mocniejsze beaty, dobre wersy Dwóch Twarzy i udane zwrotki gości tworzą ciekawą całość.

Na płycie jest kilka tracków, które niestety nie powalają na kolana. Zaliczyłbym do nich „Witaj znowu” (tutaj nie pomogła nawet gościna Minizta) , „Karę za marzenia”   i „Wolność” (ciekawa koncepcja i niezły podkład, ale klimatycznie nie pasuje do produkcji). Utwory te nie zaniżają drastycznie poziomu produkcji, ale nie są wybitne i porywające.

Ogólne wrażenie po kilkukrotnym przesłuchaniu albumu „Zmień to” jest bardzo pozytywne. Mamy do czynienia z inteligentnym rapem o aktualnej tematyce. Nie jest to jednak dołujący, nostalgiczny styl, który ostatnio natrętnie serwują nam „smutni raperzy”. Dwóch Twarzy słucha się dobrze – miejmy nadzieję, że nadarzy się  okazja do recenzji kolejnej płyty tego duetu.

Płytę można zamówić TUTAJ

Autor : Mateusz.N

Komentarze

Komentarz