DDK prorok56Pod Ostrze idzie kolejna płyta wydana nakładem Proper Records. Chodzi tu oczywiście o album warszawskiego rapera Dudka P56 pt. „Prorok”. Czy ma to jakiś związek z przewidywaniem lub innymi tego typu rzeczami? Niestety sami musicie sobie odpowiedzieć na to pytanie; zachęci Was to może do kupna krążka. A więc kilka krótkich informacji. Jak już zdążyliście poznać Dudka z wcześniejszej z twórczości m.in. w RPK (Razem Ponad Kilo) czy Miejskiego Sortu to „Prorok” może być dla was zaskoczeniem. Solówka odbiega w którymś kierunku od poprzednich kawałków Rapera. Album staje się bardziej życiowy i skłania autora do zastosowania wielu przemyśleń, myślę że opisanych na jego własnych przykładach.
Dudek przedstawiając nam swoje tracki opisuje historie przestrzegając nas, byśmy nie popełniali tych samych błędów lub otworzyli oczy na podobne sprawy. Po przesłuchaniu płytki nadal sprawia ona wrażenie ulicznej rozgrywki, lecz większość tekstów podchodzi pod tzw. „Życiówki”. Największy klimat tworzą tutaj beaty, które są wolne, ale jednak z ulicznym pazurem. Podkłady pobudzają przemyślenia, co pomaga w zrozumieniu tekstów. Znajdziemy tu również kilku fajnych gości którzy się udzielili np. Magda, Miejski Sort, Roman Bosski, Żary JLB; wśród gości jest również jeden obcokrajowiec mowa tu o Mephisto PPP:

04. Dudek P56 –W poszukiwaniu Szczęścia ft. Mephisto PPP 

Na Wyróżnienie zasługuje również Magda, która udzieliła się na dwóch kawałkach dodając niezłego klimatu.

02. Dudek P56 – Pierwszy wers ft. Magda

05. Dudek P56 – Czas Ucieka ft. Magda

Dudek P56 – Miało być w kolorze MUZ.CZAHA ( PROROK 56)

Jak dla mnie płytka jest pozytywna i godna polecenia. Mam nadzieję, że zjedna ona Dudkowi spore grono słuchaczy i sprzeda się w sporym nakładzie.

Płytę można zamówić TUTAJ

Autor: Grzechu

 

Komentarze

Komentarz