Rok 2015 to czas, w którym StepRecordsTV stało się największym kanałem muzycznym na polskim YouTube. Obecny rok opolski label zaczął więc od bezwzględnej dominacji, przewodząc w kolejnym podsumowaniu.

 

Styczeń 2016 to dla Step Records największa liczba wyświetleń spośród konkurencji. Opolska wytwórnia może pochwalić się niespełna 70 milionami odsłon wszystkich swoich materiałów. Nieprzypadkowo więc w zestawieniu TOP10 najchętniej oglądanych video na YouTube spośród kanałów muzycznych, dwa z nich pojawiły się na StepRecordsTV. Co więcej, podsumowaniu przewodzi utwór Popka i Matheo „Wodospady”, który w samym styczniu zanotował ponad 6,5 miliona odtworzeń. W tym kontekście warto przypomnieć również, że StepRecordsTV to pierwszy polski kanał muzyczny, któremu udało się przekroczyć liczbę miliarda odsłon.

 

W parze z ogromną oglądalnością materiałów idą subskrypcje oraz aktywność . Kanał, który aktualnie posiada niespełna 1,5 miliona subskrybentów, przez sam styczeń pozyskał ich ponad 50 tysięcy. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o komentarze oraz polubienia pod treściami dodawanymi przez opolski label. Ponad 375 tys ocen w samym styczniu (96% z nich było pozytywnych) oraz niespełna 20 tysięcy komentarzy. Pod tym względem StepRecordsTV przegoniło drugie miejsce w zestawieniu prawie czterokrotnie, zyskując miano najbardziej interaktywnego kanału na portalu YouTube w kategorii Muzyka.

 

Dominuje nie tylko Step Records, ale ogólnie rap. Opolskiej wytwórni przychodzi konkurować głównie z pozostałymi labelami z branży.W podsumowaniu stycznia według portalu Sotrender pierwsza trójka w kategorii muzyka należy do Hip-hopu. Podobnie jest, jeśli spojrzymy na top 10 pod względem łącznej liczby wyświetleń – aż 7 z nich należy do wytwórni zajmujących się rapem. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda jeśli zestawić kanały według liczby subskrybentów – tutaj aż 8 z nich należy do stajni Hip-hopowych.

 

– Krótkie podsumowanie Sotrendera oraz wszelkie statystyki w dobitny sposób pokazują, że polski Hip-hop jest jedną z dominujących kultur wśród odbiorców muzyki. Nam – jako wytwórni – pozostaje tylko cieszyć się z dotychczasowych wyników, które oczywiście są zasługą Was – słuchaczy, w dużej mierze decydujących, co jest popularne, a co nie – i za ten kredyt zaufania szczerze dziękujemy. Dziesiąty rok naszej działalności zapowiada się jeszcze owocniej, tym bardziej zachęcamy do śledzenia nadchodzących wydawnictw spod szyldu Step Records. W przyszłości mamy nadzieję jeszcze nie raz pozytywnie Was zaskoczyć. 🙂

 

Ekipa Step Records

Podsumowanie stycznia na YouTube według Sotrendera -> http://goo.gl/ukRxl3

Komentarze

Komentarz