wolny_okladkaDostaliśmy od Proper Records kolejny materiał do przetestowania. Tym razem jest to album „Wolny” od rapera DMK.

Całość produkcji charakteryzuje się spokojnym klimatem; w wielu kawałkach słychać jazzowe wstawki. Warto zwrócić uwagę na bardzo dużą liczbę muzyków zaangażowanych w tworzenie albumu: kilkunastu MC’s, kilku instrumentalistów, wielu beatmakerów i wokalistka Martita. Właśnie ta ostatnia dała popis swoich umiejętności w numerze „Porozmawiajmy”; jej wokal ubogacił cały kawałek.

Jeśli chodzi o szatę beatową, to trzeba przyznać, że zdecydowana większość podkładów stoi na wysokim poziomie. Wśród nich szczególnie zapadają w pamięć te do utworów „Wolny”, „Bez drogowskazu”, „Iluzje” i „Zamazane odbicia”. 

Co do reszty numerów to za całokształt można wyróżnić kilka tracków:

-„Przedłużyć chwilę” – niezły tekst, spokojny, samplowany beat i genialnie dograne dźwięki saksofonu;

-”Świat bez wad” – kolejny świetny podkład, refren wpadający w ucho i wartościowy przekaz w tekście;

-”Tonę” – ciekawe wersy nagrane na klimatyczny beat

Nie można zapomnieć też o gościach, którzy udzielili się na płycie. Wśród niech są chociażby tacy gracze jak Kaen, Juras czy Bosski Roman. Ponadto do głównej części albumu dołożono drugi krążek z remixami, gdzie znalazły się przeróbki dokonane m.in. przez DJ 600V czy Fabstera.

Sam rap DMK jest interesujący. Jego barwa głosu i flow przy pierwszym odsłuchu bardzo przypomina Sokoła, jednak DMK prezentuje swój własny, inny styl. Produkcja „Wolny” nie jest przełomową płytą w Polskim hip-hopie, jednak stanowi solidną porcję dobrego rapu. Widać, że w stworzenie albumu wszyscy zaangażowani włożyli mnóstwo pracy i serca.

Płytę można zamówić TUTAJ

Autor: Mateusz.N

Komentarze

Komentarz